Reklama
Reklama

Wielkopolskie Centrum Onkologii się rozrasta. W jego pobliżu powstanie nowoczesny budynek ambulatoryjny

Wizualizacja | fot. UMWW Poznań
Wizualizacja | fot. UMWW Poznań

Wielkopolskie Centrum Onkologii podpisało właśnie umowę z generalnym wykonawcą na budowę nowoczesnego budynku przy ul. Strzeleckiej.

W budynku będą udzielane świadczenia onkologiczne w trybie ambulatoryjnym dla pacjentów, którzy nie wymagają hospitalizacji. Według zapowiedzi na pięciu piętrach budynku zostaną umieszczone zespoły poradni narządowych w zakresie leczenia raka piersi, nowotworów głowy i szyi, przewodu pokarmowego, narządu rodnego oraz skóry. Powstaną też poradnie konsultacyjne dla pozostałych nowotworów, jak: nowotwory urologiczne (rak prostaty, pęcherza moczowego), ośrodkowego układu nerwowego, rak płuca. W nowym budynku planowane jest też utworzenie Oddziału Chemioterapii Dziennej, w którym będzie prowadzone leczenie w zakresie onkologii klinicznej i immunoterapii w trybie dziennym bez potrzeby hospitalizacji.

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiczną,postępujące zmiany w procedurach i technologii medycznej,Wielkopolskie Centrum Onkologii wdraża rozwiązania umożliwiające elastyczne kształtowanie opieki systemowej nad pacjentami onkologicznymi. Wspólnie z władzami samorządowymi dokładamy wszelkich starań, aby świadczenia onkologiczne na terenie województwa Wielkopolskiego odpowiadały aktualnym trendom światowym i wyzwaniom zdrowotnym, mając na względzie bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów i personelu - podkreślił prof. Julian Malicki, dyrektor

Dzięki nowej inwestycji możliwe będzie, że pacjenci, którzy nie wymagają hospitalizacji przyjmowani będą w nowym budynku, co przyczyni się do powiększenia bloku operacyjnego o trzy dodatkowe sale operacyjne, zaprojektowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii medycznych. Tym samym liczba sal operacyjnych WCO zwiększy się do dziewięciu.

Realizacja projektu przy ulicy Strzeleckiej to kolejna inwestycja, której celem jest podnoszenie poziomu świadczeń medycznych dla mieszkańców naszego regionu. Przekazane na ten cel środki finansowe w wysokości blisko 29 mln złotych z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego pozwolą na realizację tej ważnej inwestycji. Jest ona jedną z wielu, jakie wspieramy w zakresie ochrony zdrowia, która-po inwestycjach w infrastrukturę drogową -zajmuje drugie miejsce w strukturze naszych planów budżetowych na 2021 rok. W zaprojektowanym właśnie budżecie planujemy przeznaczyć 397 mln złotych na realizację inwestycji i innych projektów służących zdrowiu Wielkopolan -podkreślił podczas spotkania Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Skanska jest wykonawcą wielu nowoczesnych szpitali i obiektów medycznych w Polsce i na świecie takich jak np. Nowa Karolinska w Sztokholmie, Szpital Kliniczny im. K. Jonschera UM w Poznaniu czy Ośrodek Radioterapii w Kaliszu. Mamy więc ekspercką wiedzę oraz globalne i lokalne kompetencje, żeby realizować takie obiekty. Z uwagą obserwujemy rozwój rynku medycznego i jego potrzeby. Szpitale to dla nas strategiczny typ projektów, ponieważ budując je, realizujemy nasze wartości, Troszczymy się o życie, oraz misję budowania z korzyścią dla społeczeństwa - mówił podczas uroczystości podpisania umowy Paweł Machnicki, Dyrektor Obszaru Budownictwa Ogólnego Skanska.

Nowy budynek przy ul. Strzeleckiej będzie połączony z istniejącą zabudową Wielkopolskiego Centrum Onkologii przez budynek centralnego bloku operacyjnego, co zapewni efektywny ruch pacjentów na terenie WCO.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
32.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro