Reklama
Reklama

DPS wezwał karetkę do pensjonariusza. Nie przyjechała, mężczyzna zmarł

fot. DPS Gniezno
fot. DPS Gniezno

Do zdarzenia doszło w niedzielę na terenie Gniezna.

Jak opisuje tvn24.pl, nie żyje 73-letni pensjonariusz z Domu Pomocy Społecznej im. Małżonków Terakowskich w Gnieźnie. W niedzielę około południa wezwano do niego karetkę pogotowia. Mężczyzna miał wysoką temperaturę i płytki oddech. Konińska dyspozytornia nie wysłała jednak karetki do DPS.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

O pomoc zwrócono się do poradni działającej w niedzielę. Lekarz tam dyżurujący udzielił porady. Mimo to w nocy 73-letni mężczyzna zmarł. Nie był zakażony koronawirusem. Wicestarosta gnieźnieńska Anna Jung w rozmowie z tvn24.pl przyznaje, że nie wie dlaczego do osoby potrzebującej pomocy nie wysłano karetki. Sugeruje, że wszystkie mogły być zajęte.

Wielkopolskie Centrum Ratownictwa Medycznego nie udziela informacji o konkretnych zgłoszeniach. Zapewnia też, że zabezpiecza cały obszar, który obsługuje, a to oznacza, że zapewniona jest ciągłość udzielanych świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
50.27 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro