Reklama
Reklama

Poznańska siłownia otworzyła się w poniedziałek mimo zakazu. "Dla osób przygotowujących się do zawodów"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. tacofleur / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. tacofleur / pixabay.com

W ten sposób wykorzystuje lukę w przepisach.

Zgodnie z nowymi wytycznymi rządu, zarówno w żółtej, jak i czerwonej strefie (a więc w całym kraju) od soboty nie mogą działać baseny, aquaparki, a także siłownie. Z zakazu wyłączono "baseny, siłownie, kluby i centra fitness działające w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów oraz przeznaczenia tych obiektów dla sportu wyczynowego, a także studentów i uczniów - w ramach zajęć na uczelni lub w szkole".

Oznacza to, że z siłowni korzystać mogą osoby, które przygotowują się do zawodów sportowych. I właśnie z takiego rozwiązania postanowiła skorzystać poznańska siłownia działająca na terenie Galerii MM przy ulicy Święty Marcin.


- Wiemy, że z niecierpliwością czekacie na informację w sprawie funkcjonowania naszego klubu. Musieliśmy wszystko dopracować, abyście bezpieczne i zgodnie z wytycznymi, mogli powrócić do treningów - informuje Fitness Point. - Od 19.10.2020 (poniedziałek), nasz klub jest czynny w godzinach 6:00 - 21:00 i mogą z niego korzystać WYŁĄCZNIE osoby przygotowujące się do zawodów sportowych. Przy wejściu należy podpisać stosowne oświadczenie - bez tego nie będziecie mogli skorzystać z naszej siłowni. Póki co, nie obowiązują zapisy na wejście, chyba, że będzie zbyt wielu chętnych - wtedy obsługa zmuszona będzie do wstrzymania ruchu, aż do opuszczenia klubu przez odpowiednią liczbę osób. Na sali dostępny dla Was będzie trener, aby móc skonsultować z nim swój trening przygotowujący do wybranych przez Was zawodów. Informujemy, że na dniach ogłosimy zawody sportowe organizowane przez nasz klub PUCHAR FITNESS POINT - dodaje.

Tymczasem branża fitness się nie poddaje i zapewnia, że będzie walczyć o możliwość otwarcia klubów. Jeszcze dziś ma się odbyć spotkanie z Jarosławem Gowinem, ministrem rozwoju, w tej sprawie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro