Reklama
Reklama

Żaluzje drewniane - modne i luksusowe osłony okienne

Latem, gdy temperatury potrafią być naprawdę wysokie, a nadmiar światła słonecznego przeszkadza w komfortowym korzystaniu z poszczególnych pomieszczeń w domu, kluczowe jest znalezienie osłon okiennych, które zabezpieczą pokój przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Osoby stawiające na elegancję, styl i funkcjonalność powinny zainteresować się żaluzjami drewnianymi, które stanowią doskonałą dekorację okienną, pasującą do różnego rodzaju pomieszczeń. Dokładna stolarka i dbałość, z jaką zostały wykonane poszczególne lamele sprawiają, że żaluzje drewniane stają się coraz częstszym wyborem wśród osób chcących cieszyć się prestiżową dekoracją okienną, która dodatkowo stanowi praktyczną ochronę przed słońcem. Sprawdź, na jakie detale zwracać uwagę podczas doboru żaluzji drewnianych, by wybrać te, które będą pasować do Twojego domu.

Żaluzje drewniane, jako osłona okienna - luksus połączony z funkcjonalnością

Urządzanie nowo zakupionego mieszkania czy remont tego starego, zawsze wiąże się z koniecznością uwzględnienia zarówno kwestii związanych estetyką danego rozwiązania, jak i jego komfortowym użytkowaniem. Dopasowanie poszczególnych elementów pozwoli stworzyć spójną, ładnie wyglądającą kompozycję, która zachwyci gości i sprawi, że użytkowanie danego pomieszczenia będzie zwyczajnie przyjemniejsze. Żaluzje drewniane są uniwersalnym rozwiązaniem, które pasuje zarówno do starszego mieszkania czy domu, nadając im zupełnie nowy wygląd, jak i nowoczesnych pomieszczeń projektowanych zgodnie z zasadami nowego budownictwa.

Montaż i działanie żaluzji drewnianych - na jakie elementy należy zwrócić uwagę podczas wyboru?

Istotnym elementem podczas doboru osłon i dekoracji okiennych jest to, czy będą one pasować do danego mieszkania. Popularne karnisze, na których zawiesić można firany i zasłony, prezentują się wyjątkowo okazale, jednak wymagają one dużej przestrzeni montażowej, co znacząco utrudnia ich instalację w mniejszych mieszkaniach. Warto również zwrócić uwagę na wymiar wnęki okiennej - w niektórych przypadkach może okazać się, że wcześniej zaplanowana roleta lub mini roleta montowana na futrynie, nie będą pasowały do zastosowanej konfiguracji okiennej.

W przypadku żaluzji drewnianych dostępnych na stronie renomowanego producenta firmy Karnix https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html nie ma problemów z montażem, ponieważ instalacji można dokonać samodzielnie. Żaluzje zamontować można w sposób bezinwazyjny na ramie okiennej lub, jeśli wymaga tego sytuacja, inwazyjnie, wykorzystując do tego ściany, sufit albo wnękę okienną. Samo sterowanie żaluzjami drewnianymi odbywać się może za pomocą dwóch sposobów - pierwszy jest tym tradycyjnym i polega na wykorzystaniu sznurków. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać mechanizm automatyczny znany m.in. z rolet zewnętrznych. Wtedy wysokością, na jaką opuszczone są żaluzje, czy kątem nachylenia lameli steruje się zdalnie za pomocą pilota radiowego lub aplikacji w smartfonie czy tablecie.

Żaluzje wykonane z drewna - doskonała dekoracja dostosowana do Twojego stylu

Żaluzje drewniane, podobnie jak inne osłony okienne, doskonale chronią przed światłem słonecznym, nadmiernym nagrzewaniem pokoju w okresie letnim, ale również zapewniają prywatność, co jest kluczowe dla osób mieszkających na parterze. Przy okazji wyboru żaluzji drewnianych warto zwrócić uwagę na kolor lameli, by był on dopasowany do wystroju wnętrza i w naturalny sposób uzupełniał je. Więcej informacji o żaluzjach drewnianych i tym, co jest istotne podczas ich wyboru, znaleźć można w artykule: Żaluzje drewniane - prestiżowy system okienny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
36.84 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro