Reklama
Reklama

Piotr Tworek: ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci

Piotr Tworek | fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Piotr Tworek | fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

W piątkowy wieczór trener Piotr Tworek mógł cieszyć się z pierwszej wygranej w sezonie 2020/21 PKO BP Ekstraklasy.

Warta Poznań pokonała na wyjeździe Wisłę Płock. - Po ostatnich wynikach i grze Wisły Płock, szczególnie w Krakowie, wiedzieliśmy, że musimy odrobić pracę domową bardzo solidnie, przygotować się do meczu pod każdym względem - zarówno w grze obronnej, jak i przy stałych fragmentach. Wiedzieliśmy, że to groźna broń Wisły. Mieliśmy plan, zrealizowaliśmy go do samego końca, zakładaliśmy pressing tak jak to robiliśmy na treningach - mówił trener Tworek na pomeczowej konferencji.

Zieloni mieli do tej pory ogromne problemy ze zdobywaniem bramek. Wiśle wbili jednak aż trzy gole, tracąc tylko jednego. - Zespół uwierzył w nasze słowa. Powiedzieliśmy, że worek z bramkami kiedyś się rozwiąże - dzisiaj zdobyliśmy trzy. Cieszymy się ogromnie i ten dzień, 25 września, na pewno zostanie długo w naszej pamięci. Teraz mamy trochę więcej czasu do meczu z Legią. Będziemy przygotowywać się spokojnie, ale i radośnie. Po naszych ostatnich wynikach, ale i po dobrej grze, było troszeczkę smutniej. Teraz mamy ogromną radość i w tej radości postaramy się zrobić więcej niż potrafimy - ocenił szkoleniowiec Warty.

Zdobyte gole zawodnicy dedykowali trenerowi, któremu kilka dni temu urodziła się córka. - Dostałem od chłopaków niesamowity prezent, kołyskę dla mojej córy. Panowie, dziękuję wam, jesteście niesamowitymi facetami - podsumował Piotr Tworek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Poznań w środę niemal najcieplejszy w Polsce. Idzie załamanie pogody
26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro