Reklama
Reklama

Estrada w sieci: Duety - Ostrowska, Wiraszko, Swiernalis i Bloki w nowych utworach Estrady Poznańskiej.

Rozwijając działalność w sieci, poznańska instytucja kultury postanowiła zaprosić do nagrania nowych piosenek 8 artystów. Efektem ich współpracy są 4 nowe utwory.

Adi Nowak x Bloki "Nieporządki"
Swiernalis x Małgorzata Ostrowska "Ulica Mała"
Michał Kmieciak feat. Wiraszko "Coś więcej"
Michał Kowalonek x Aga Czyż "Wrzesień"

"Łączymy muzyków różnych gatunków, stylów oraz pokoleń, tworząc w ten sposób płaszczyznę przenikania się kultur, dialog formatów oraz osobowości" - mówi Małgorzata Kempa, dyrektorka Estrady Poznańskiej.

Wszystkich artystów uczestniczących w projekcie łączy związek z Wielkopolską. Efektem ich pracy są utwory, które reprezentują różne gatunki, od hip hopu, przez jazz, po indie rock.

Piosenki właśnie ujrzały światło dzienne. Oto kilka słów o nich:


Swiernalis x Małgorzata Ostrowska "Ulica Mała"
Duet Małgorzaty Ostrowskiej i Swiernalisa to połączenie tradycji i nowości - połączenie ballady z elektronicznym pejzażem utworu, w którym tekst i muzyka tworzą bardzo charakterystyczny mezalians godzący melancholijną taneczność i piosenkową opowieść.

Adi Nowak x Bloki "Nieporządki"
Bloki - poznański duet elektroniczny, który tworzą Piotr Kowalski i Paulina Michnikowska połączyliśmy z Adi Nowakiem - ekscentrycznym i jedynym w swoim rodzaju reprezentantem SBM Label.

Michał Kmieciak feat. Wiraszko "Coś więcej"
Kmieciak kojarzony głównie ze sceną contemporary classical tu mierzy się z formą tradycyjnej piosenki. Wiraszko, znany z gitarowych i elektronicznych zapędów prezentuje spokojniejszą, balladową odsłonę. Z tej koleżeńskiej kooperacji, powstała ujmująca opowieść o zmieniającym się świecie z perspektywy dwojga ludzi.

Michał Kowalonek x Aga Czyż "Wrzesień"
Aga, kochająca smooth jazz, soul i pop wokalistka i kompozytorka z Poznania, która dała o sobie znać w "The Voice of Poland" nagrała utwór razem z Michałem Kowalonkiem. Artyści mówią, że piosenka "Wrzesień" to "migawki z przeszłości, - wracasz do nich, bo były ważną częścią Twojego życia, ale jesteś wdzięczny, że są już za Tobą."


Duety są drugą odsłoną projektu "Estrada w sieci", który powstał i został dofinansowany w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury "Kultura w sieci". Pierwszą część stanowiło 6 słuchowisk, do powstania których zaangażowano aktorki i aktorów z poznańskich teatrów.

Utwory dostępne są m.in. na kanale YouTube i Soundcloud Estrady Poznańskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
16.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro