Reklama
Reklama

Badania kliniczne szczepionki na koronawirusa wstrzymane. "Poważna reakcja niepożądana"

fot. Willfried Wende / Pixabay
fot. Willfried Wende / Pixabay

Trwają prace nad opracowaniem szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Jak informuje New York Times, koncern AstraZeneca zdecydował się przerwać badania kliniczne swojego specyfiku. Powodem jest "poważna i niespodziewana reakcja niepożądana" u jednego z uczestników. Na razie nie wiadomo jak długo potrwa przerwa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Firma w swoim oświadczeniu podała, że to rutynowe działanie, stosowane zawsze, gdy podczas badań pojawi się niewyjaśniona choroba. Według koncernu zdarza się, że w tak dużych badaniach - są one prowadzone w kilku częściach świata równocześnie - uczestnicy chorują przez przypadek, ale takie choroby "muszą być poddane niezależnej ocenie i dokładnie sprawdzone".

New York Times podaje nieoficjalnie, że chory uczestnik mieszka w Wielkiej Brytanii i cierpi na poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego. To schorzenie często wywołują wirusy, ale nie ma dowodu, że spowodowały ją testy szczepionki na koronawirusa.

Szczepionka oznaczona jako AZD1222 testowana jest w Indiach, Wielkiej Brytanii, Brazylii, RPA i USA.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
98.50 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro