Reklama

Janikowska: przepełnione szambo opróżniał w... lesie

fot. SM
fot. SM

Strażnicy miejscy ukarali go mandatem.

Jeden z mieszkańców spacerując lasem w okolicy rzeczki Główna zaniepokoił się nieprzyjemnym zapachem unoszącym się w tym rejonie w pobliżu zabudowań przy ulicy Janikowskiej. Powiadomił o sprawie policję, ale ostatecznie temat został przekazany do strażnika miejskiego mającego pod swoją pieczą ten rejon Poznania.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Przeprowadzona kontrola w zakresie gospodarki odpadami ciekłymi ujawniła nielegalne odprowadzenie ścieków do pobliskiego lasu. Mandaty karne na łączną kwotę 600 zł, nakaz opróżnienia szamba, zapowiedziana powtórna kontrola, ale przede wszystkim wreszcie czyste powietrze, to efekt pracy strażnika rejonowego - informują strażnicy.

W 2019 roku strażnicy miejscy blisko 200 razy kontrolowali posesje pod względem posiadanej dokumentacji dotyczącej wywozu nieczystości ciekłych. - Ujawniane przypadki braku stosownych umów, rachunków czy nielegalnego odprowadzania ścieków, skutkują wysokimi karami - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro