Reklama

Prokuratorskie śledztwo w sprawie sieci sklepów Małpka. Doszło do prania pieniędzy? Mariusz Świtalski twierdzi, że to pomówienia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. lyssusus / Wikipedia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. lyssusus / Wikipedia

Kolejna odsłona przepychanek na linii Mariusz Świtalski - nowy właściciel sieci sklepów Małpka Express.

O sporze toczącym się pomiędzy Forteam Investments Limited (nabywca sieci sklepów Małpka) i Mariuszem Świtalskim (który sprzedał sieć) piszemy do miesięcy. W czwartek Forteam poinformował o wszczęciu śledztwa przez warszawską prokuraturę w sprawie działania na niekorzyść FIL. - W ramach prowadzonego śledztwa prokuratura będzie badać, czy przedstawiciele Forteam zostali oszukani podczas podpisywania umowy gwarancyjnej w 2015 r. towarzyszącej nabyciu Małpka S.A. Wtedy ówczesny jej właściciel zapewniał, że posiada wystarczający majątek, który pozwoli wywiązać się z zawartej w umowie gwarancji. Dla Forteam była to kluczowa kwestia decydująca o prowadzeniu dalszych interesów i zainwestowaniu w sieć Małpka Express - informuje inwestor.

Ale to nie koniec. - Kolejny czyn, który zbada prokuratura to świadome doprowadzenie do uszczuplenia zaspokojenia Forteam poprzez zmniejszenie o co najmniej 12, 6 mln zł majątku spółek będących stroną umowy gwarancyjnej towarzyszącej zakupowi sieci Małpka Express. Trzecie oskarżenie dotyczy prania brudnych pieniędzy. Prokuratura sprawdzi czy zbywanie, w celu uszczuplenia zaspokojenia Forteam, objętych sądowym zabezpieczeniem akcji spółki Czerwona Torebka S.A. pomiędzy powiązanymi ze sobą podmiotami nie odbyło się z naruszeniem przepisów prawa - dodaje.

Do sprawy natychmiast odniósł się pełnomocnik Mariusza Świtalskiego. - Pragnę wskazać, iż w opinii moich klientów zawiadomienie złożone przez FIL stanowi wyłącznie instrumentalną grę w procesie cywilnym. Twierdzenia FIL stanowią pomówienie i nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości, co zostanie wykazane podczas procesu sądowego. Wskazać należy, iż w chwili obecnej nie ma żadnego orzeczenia, które sankcjonowałoby roszczenia FIL - wyjaśnia Borys Nowaczyk, pełnomocnik Świtalskiego.

Ostatnio o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro