Reklama
Reklama

Pijany ukradł autobus i się nim przejechał

Zdjęcie ilustracyjne | fot. marsjo / pixabay.com

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Turku.

Incydent opisuje lokalny portal turek.net.pl. W czwartek około 18.00 tureckich policjantów zaalarmowano, że trasą w stronę Malanowa zmierza autobus, którego kierowca cudem uniknął zderzenia z innym pojazdem poruszającym się drogą. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce, ale autobusu nie znaleźli.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Autobus odnaleziono chwilę później, w tureckiej zajezdni autobusowej. Szybko okazało się, że na "wyprawę" wybrał się pijany 29-latek z Konina. Miał prawie 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Najpierw dostał się do budynku zajezdni wybijając szybę w oknie, a następnie zabrał kluczyki do autobusu. Wsiadł do pojazdu i odjechał. Na koniec wrócił do zajezdni, gdzie znaleźli go policjanci.

Mężczyzna nie umiał powiedzieć funkcjonariuszom, dlaczego to zrobił. Wyjaśnił jedynie, że w przeszłości był kierowcą autobusu i doskonale wiedział, gdzie znajdzie kluczyki do pojazdu. Zatrzymano go w areszcie. Ostatecznie usłyszał trzy zarzuty - jazdy po pijanemu, usiłowania kradzieży autobusu i kradzieży z włamaniem (kluczyków).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro