Reklama

Kolejna poznańska ulica z aktywnym przejściem dla pieszych

fot. ZDM

Przejście uruchomione zostało na ul. Krańcowej w rejonie skrzyżowania z ul. Trzemeszeńską. Niebawem zostanie doświetlone.

Poprawa bezpieczeństwa to najważniejszy cel wyposażania przejść dla pieszych w urządzenia poprawiające widoczność. Głównym elementem aktywnych "zebr" są lampy ostrzegające kierowców o zbliżaniu się pieszego do przejścia. Natomiast wykrycie obecności przechodnia jest możliwe dzięki wykorzystaniu fotokomórek - informują urzędnicy ZDM.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Tego rodzaju instalacja pojawiła się pod koniec czerwca br. na przejściu dla pieszych przez ul. Krańcową, w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Trzemeszeńską. Po obu stronach ulicy zainstalowane zostały detektory pieszych, a na znakach D-6 "przejście dla pieszych" umieszczono lampy ostrzegawcze. Te ostatnie błyskają pomarańczowym światłem już w momencie gdy ktoś zbliży się do krawędzi "zebry" - dodają urzędnicy.

Zarząd Dróg Miejskich podpisał też umowę z wykonawcą dodatkowego oświetlenia, które zostanie zainstalowane w sąsiedztwie przejścia. Zacznie ono funkcjonować jesienią tego roku. Poprawa bezpieczeństwa pieszych w tym miejscu to jeden ze zwycięskich projektów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt wszystkich prac wyniesie ponad 28 tysięcy złotych - kończą przedstawiciele ZDM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro