Reklama

Tragedia w City Parku. Zarządca lokalu usłyszał zarzuty

archiwum | fot. Czytelnik
archiwum | fot. Czytelnik

W wyniku pożaru, do jakiego doszło w jednej z restauracji na terenie City Parku w Poznaniu zmarła 30-letnia kelnerka.

Do tragicznych zdarzeń doszło w połowie września 2019 roku. O wypadku dowiedzieliśmy się od naszych Czytelników. Kątem oka zobaczyłam płomień, w pierwszej sekundzie pomyślałam, że to może pokaz płynących drinków, ale zanim zdążyłam spojrzeć rozległ się okropny huk, wybuch i wielkie płomienie, których gorąc poczułam na plecach. W panice natychmiast wybiegliśmy na hol recepcji, nie mieliśmy pojęcia co się stało, po chwili było słuchać przeraźliwy krzyk kelnerki, którego nigdy nie zapomnę. Piękna dziewczyna stała cała w ogniu i płonęła! Obrazek jak z horroru. Ktoś krzyczał, żeby szybko dzwonić na pogotowie i prosił o koc, aby ją ugasić. Następnie kazano wszystkim ewakuować się z budynku. Do teraz nie mogę się pozbierać. Coś strasznego - relacjonowała nasza Czytelniczka.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Jak zaraz po wypadku usłyszeliśmy od strażaków do zdarzenia doszło podczas obsługi biokominka. Wśród osób poszkodowanych największe obrażenie odniosła 30-letnia kelnerka. Kobieta trafiła do szpitala z poparzeniami II i III stopnia. Po kilku dniach zmarła.

Śledztwo w sprawie wszczęła prokuratura. Jak dziś dowiedział się "Głos Wielkopolski" zarzuty usłyszał Ziemowit M. - ówczesny zarządca lokalu. Dotyczą one między innymi nieumyślnego spowodowania śmierci, narażenia na utratę życia lub zdrowia oraz niedopełnienia obowiązków dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa w pracy. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia, które poddawane są weryfikacji - mówi w rozmowie z gazetą prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro