Reklama
Reklama

Tragedia w City Parku. Zarządca lokalu usłyszał zarzuty

archiwum | fot. Czytelnik
archiwum | fot. Czytelnik

W wyniku pożaru, do jakiego doszło w jednej z restauracji na terenie City Parku w Poznaniu zmarła 30-letnia kelnerka.

Do tragicznych zdarzeń doszło w połowie września 2019 roku. O wypadku dowiedzieliśmy się od naszych Czytelników. Kątem oka zobaczyłam płomień, w pierwszej sekundzie pomyślałam, że to może pokaz płynących drinków, ale zanim zdążyłam spojrzeć rozległ się okropny huk, wybuch i wielkie płomienie, których gorąc poczułam na plecach. W panice natychmiast wybiegliśmy na hol recepcji, nie mieliśmy pojęcia co się stało, po chwili było słuchać przeraźliwy krzyk kelnerki, którego nigdy nie zapomnę. Piękna dziewczyna stała cała w ogniu i płonęła! Obrazek jak z horroru. Ktoś krzyczał, żeby szybko dzwonić na pogotowie i prosił o koc, aby ją ugasić. Następnie kazano wszystkim ewakuować się z budynku. Do teraz nie mogę się pozbierać. Coś strasznego - relacjonowała nasza Czytelniczka.

Jak zaraz po wypadku usłyszeliśmy od strażaków do zdarzenia doszło podczas obsługi biokominka. Wśród osób poszkodowanych największe obrażenie odniosła 30-letnia kelnerka. Kobieta trafiła do szpitala z poparzeniami II i III stopnia. Po kilku dniach zmarła.

Śledztwo w sprawie wszczęła prokuratura. Jak dziś dowiedział się "Głos Wielkopolski" zarzuty usłyszał Ziemowit M. - ówczesny zarządca lokalu. Dotyczą one między innymi nieumyślnego spowodowania śmierci, narażenia na utratę życia lub zdrowia oraz niedopełnienia obowiązków dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa w pracy. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia, które poddawane są weryfikacji - mówi w rozmowie z gazetą prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
77.84 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro