Reklama
Reklama

Szumowski: złe nie minęło. Minister zdradził co zabija koronawiursa

fot. By Kancelaria Premiera - Zdjęcia do pobrania, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81282015

Polska nadal zmaga się z koronawirusem, choć podejście obywateli uległo zmianie.

W poniedziałek rano poinformowano o 396 nowych przypadkach zachorowań. W społeczeństwie widać jednak wyraźne rozprężenie: wiele osób nie zakłada masek nawet tam, gdzie jest to wymagane, a zachowanie zalecanego przez rząd dystansu społecznego stało się fikcją.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Minister Łukasz Szumowski na antenie radiowej "Trójki" przyznał, że zmiana podejścia Polaków jest zauważalna. - Przy tak ładnej, wiosennej pogodzie można odnieść wrażenie, że wszystko, co złe minęło. Niestety, nie minęło. Wysoka temperatura nie zabija koronawirusa i nie ma co liczyć, że ona go zlikwiduje. Wirusa zabija dystans. On żyje, ale szybko umiera, kiedy nie jest przekazywany kolejnemu człowiekowi - tłumaczył polityk.

Według szefa resortu zdrowia utrzymująca się na podobnym poziomie liczba zachorowań to efekt szczegółowych testów w kopalniach. Wkrótce trend ma ulec zmianie. - Jeszcze teraz spodziewajmy się podobnych liczb zakażonych, a więc ok. 400 z całej Polski, czyli 200 ze Śląska. Do końca tego tygodnia powinna się zakończyć akcja pobierania próbek od górników. Chorzy zostaną oddzieleni od zdrowych i liczba zakażonych powinna gwałtownie spaść - zapewnił Szumowski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro