Reklama
Reklama

Kolejny tydzień i kolejne zmiany na poznańskich ulicach. Będzie ich sporo!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM

W związku z zapowiedzianymi pracami zmieni się organizacja ruchu w kilku miejscach Poznania.

Od 15 czerwca do 3 lipca 2020 r., w związku z budową kanalizacji teletechnicznej wraz z przyłączami wprowadzana będzie czasowa organizacja ruchu na ulicach: Wzlotowej, Żwirki, Hynka, Kopy i Spadochronowej. W związku z pracami w pasie drogowym powyższych ulic wygradzane lub zawężane będą kolejne odcinki chodników, a ruch pieszych może być kierowany na drugą stronę ulicy. Możliwe są miejscowe zawężenia jezdni w rejonie prac. Utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji - informuje ZDM.

Ponadto od 15 do 29 czerwca br., w związku z budową kanalizacji teletechnicznej wraz z przyłączami wygradzane lub zawężane będą kolejne odcinki chodników w rejonie prac prowadzonych w pasie drogowym ulic Wiosennej, Miodowej, Wonnej, Pięknej, Hożej, Szafirowej, Swojskiej, Wesołej i Zimowej. Możliwe są miejscowe zawężenia jezdni w rejonie prac na ul. Zimowej i Wonnej, a ruch pieszy może być kierowany na drugą stronę ulicy. Utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji.

Od 15 do 26 czerwca br., w związku z wymianą linii kabli trakcyjnych wyznaczony zostanie tymczasowy ciąg pieszy wzdłuż zwężonej ul. Zagrodniczej i czasowo zamknięty zostanie przejazd rowerowy na skrzyżowaniu ul. Winogrady i ul. Zagrodniczej. Utrzymany zostanie dostęp do posesji. Kierowców prosimy o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych czasowym zakazem zatrzymywania się w rejonie prac - zapewniają przedstawiciele ZDM.

Również od 15 czerwca, ale aż do 31 grudnia 2020 r., w związku z budową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Pszczyńskiej wprowadzane będą kolejne etapy czasowej organizacji ruchu. Zamykane lub zawężane będą kolejne krótkie odcinki ulicy i pobocza. Objazdy zamkniętych odcinków wytyczne będą ulicami sąsiednimi. Utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji, a ruch może odbywać się po płytach przejazdowych i kładkach dla pieszych. Nie przewiduje się tymczasowego ograniczania prędkości - informują urzędnicy ZDM.

Ponadto od 15 czerwca do 18 września br., w związku z modernizacją sieci wodociągowej wzdłuż jezdni ul. Bałtyckiej wygradzane będą kolejne krótkie odcinki zewnętrznego pasa jezdni południowej ul. Bałtyckiej (w kierunku zachodnim) na odcinku między ul. Syrenią i ul. Energetyczną. Ruch w rejonie prac odbywać się będzie lewym pasem, a prędkość pojazdów będzie ograniczona do 40 km/godz.

Również od najbliższego poniedziałku rozpocznie się remont nawierzchni na ul. Zamenhofa. Prace prowadzone będą na odcinku od okolic wyjazdu z parkingu przy Lidlu po rondo Starołęka. W trakcie remontu ściągnięta z jezdni zostanie stara nawierzchnia i w jej miejsce ułożona nowa warstwa ścieralna. Dzięki temu poprawi się komfort przejazdów przez ul. Zamenhofa. Prace mają potrwać do 30 czerwca. W tym czasie wygradzane będą poszczególne pasy jezdni. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie - tłumaczą przedstawiciele ZDM. Po zakończeniu tej części remontu Zakład Robót Drogowych będzie wymieniał nawierzchnię na kolejnych odcinkach. O szczegółach będziemy informować - dodają.

To nie koniec zmian - jak już wcześniej informowaliśmy dzisiejszej nocy zmieni się też organizacja ruchu w okolicach remontowanej ulicy Gdyńskiej, o szczegółach piszemy tutaj. Ponadto 15 czerwca wejdą w życie zmiany komunikacyjne na Piątkowie szczegóły tutaj.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
34.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro