Reklama
Reklama

Od nocy zmiany ul. Gdyńskiej. Warto sprawdzić jak jechać!

fot. PIM

Prowadzona jest przebudowa ul. Gdyńskiej na terenie gminy Czerwonak, na odcinku od granicy Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach.

W nocy z 14 na 15 czerwca (z niedzieli na poniedziałek) zmieni się organizacja ruchu na tej drodze wojewódzkiej, by możliwe było przystąpienie do kolejnego etapu prac.

Zmiany dotyczą odcinka ul. Gdyńskiej od skrzyżowania z ul. Piaskową (za sklepem Aldi) do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków. Wyłączona z ruchu zostanie zachodnia część istniejącej drogi, która będzie przebudowana. W tym czasie ruch w stronę Czerwonaka poprowadzony zostanie utwardzoną drogą tymczasową, natomiast w kierunku Poznania - wschodnim pasem. Prace toczyć się będą również na zjeździe do oczyszczalni, który przebudowywany będzie połówkowo tak, by zapewnić ciągłość przejazdu dla pracowników. Na ul. Gdyńskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz wyprzedzania. Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.


Docelowo ulica będzie składała się z dwóch niezależnych jezdni, a każda z nich będzie miała dwa pasy ruchu. Kierowcy aktualnie jeżdżą już nową, zachodnią nitką drogi, a roboty przeniosły się na wschodnią część. Na skrzyżowaniach z ul. Poznańską i Piaskową powstają również nowe ronda - oba są już widoczne - dodają PIM.
Planowany termin zakończenia prac to ostatni kwartał 2020 r.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne dziś ostrzeżenie IMGW! Również dla Poznania
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro