Reklama
Reklama

Piątkowo: zmiany komunikacyjne w rejonie wiaduktu PST Szymanowskiego

fot. PIM
fot. PIM

15 czerwca wejdą w życie zmiany komunikacyjne na Piątkowie.

Wszystko w związku kolejnym etapem prac na wiadukcie PST Szymanowskiego. W związku z tym zwężony zostanie dojazd od ul. Smoleńskiej, a przystanek autobusowy na nitce południowej zmieni lokalizację. Zmiany wejdą w życie po porannym szczycie - wyjątkiem są te dotyczące autobusów, które będą zatrzymywać się w nowej lokalizacji już od pierwszych kursów.

- Utrudnienia związane są z jednymi z ostatnich już prac, które pozostały do wykonania w ramach inwestycji. Roboty toczyć się będą na odcinku od skrzyżowania z ul. Smoleńską do wiaduktu nad PST Szymanowskiego. Wymieniona zostanie tam nawierzchnia jezdni, dlatego pasy ruchu na dojeździe będą zawężane. Asfalt wymieniony zostanie w systemie połówkowym, czyli gdy układany będzie na jednym pasie ruchu, drugi będzie przejezdny (i na odwrót) - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na pasie dla autobusów w zatoce na południowej części wiaduktu położona zostanie nowatorska nawierzchnia typu Densiphalt, która łączy najlepsze właściwości betonu i asfaltu. Dzięki niej nawierzchnia buspasa ma być bardziej wytrzymała niż asfalt i bardziej elastyczna niż beton.

- Na czas realizacji tych robót przestanek autobusowy znajdujący się na południowym wiadukcie PST Szymanowskiego zostanie tymczasowo przeniesiony przed skrzyżowanie z ul. Smoleńską, a dla autobusów wyjeżdżających z pętli ul. Smoleńską - za skrzyżowanie z ul. Szeligowskiego. Zmiany wprowadzone 15 czerwca potrwają ok. tygodnia. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie - zaznaczają PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
20.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro