Reklama
Reklama

Uciążliwy odór na Szczepankowie. Źródłem przepełniony zbiornik na szambo

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Strażnicy miejscy interweniowali na Szczepankowie.

Mieszkańcy tej okolicy od pewnego czasu skarżyli się na uciążliwy odór. W zgłoszeniu wskazano m.in. prawdopodobne źródło zapachu.

- Sprawę wyjaśnił strażnik rejonowy Referatu Nowe Miasto. Na terenie nieruchomości mieszkalnych, podanych przez mieszkańców jako możliwe źródła odoru, funkcjonariusz skontrolował gospodarkę odpadami ciekłymi. Na terenie jednej z nich jej właściciel nie mógł strażnikowi pokazać pokrywy szamba, gdyż ta nie tylko była zakryta chaszczami, ale przede wszystkim zalana fekaliami. W takiej sytuacji funkcjonariusz nakazał wykoszenie zarośli i opróżnienie zbiornika - relacjonował Przemysław Piwecki ze straży miejskiej.

Kilka dni później przeprowadzono kolejną kontrolę - tern był oczyszczony, zbiornik został opróżniony. Zlikwidowano rozlewisko fekaliów, a pokrywa zbiornika była widoczna.

Osobę odpowiedzialną za całe zamieszanie ukarano mandatem w wysokości 500 złotych.

- W niektórych rejonach Poznania, gospodarstwa mieszkalne nie są podłączone od sieci kanalizacji sanitarnej. W takich przypadkach nieruchomość musi być wyposażona w szczelny zbiornik do gromadzenia odpadów ciekłych. Zgromadzone odpady są usuwane na podstawie indywidualnych umów zawieranych bezpośrednio z firmą świadczącą usługi asenizacyjne. Poznański system kanalizacji obejmuje obecnie prawie 740 km kanałów sanitarnych, deszczowych i ogólnospławnych. Niektóre nieruchomości wyposażane są w indywidualną, przydomową oczyszczalnię ścieków - wyjaśnił Przemysław Piwecki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro