Reklama

Jest śledztwo w sprawie śmiertelnego postrzelenia się policjanta na komendzie w Kole

fot. Google Street View

Już w piątek pisaliśmy o wypadku, do którego doszło na terenie komendy policji w Kole.

W pokoju dzielnicowych "wystrzeliła" broń służbowa, a ranny w głowę został jeden z funkcjonariuszy. Przewieziono go do szpitala, gdzie jak już dziś wiadomo, 33-letni mężczyzna zmarł. Jak podaje RMF FM, większość dzielnicowych z kolskiej komendy przebywa obecnie na zwolnieniach lekarskich. Ma to być wyraz sprzeciwu wobec lekceważenia sygnałów, jakie dawał funkcjonariusz przed desperackim krokiem. Policjant miał być narażony na mobbing, o czym informował swoich przełożonych. Jego koledzy wiedzieli, że jest w kiepskim stanie psychicznym i także mieli informować o tym przełożonych.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Mariusz O. pracował w policji od 10 lat i cieszył się bardzo dobrą opinią. Początkowo informowano, że piątkowy wystrzał broni to wypadek, ale z informacji dziennikarza RMF FM wynika, że przeczą temu ślady zabezpieczone w miejscu zdarzenia. Śledztwo w tej sprawie już prowadzi prokuratura w Kole. RMF FM podaje, że krótko po tragedii do domu policjanta przyjechali funkcjonariusze, którzy chcieli przeszukać komputer mężczyzny, ale rodzina się na to nie zgodziła. Prokuratura twierdzi, że nie zlecała takich działań.

Zmarły policjant miał żonę i dwójkę dzieci. Jego pogrzeb odbędzie się w tym tygodniu.

  • Aktualizacja
    czwartek, 4.06.2020 r., godz. 12.36
    Aktualizacja
    czwartek, 4.06.2020 r., godz. 12.36
    Weronika Czyżewska z kolskiej policji: Dotychczas nie było żadnych sygnałów świadczących o jakichkolwiek nieprawidłowościach w Wydziale Prewencji kolskiej komendy. Informacje, które są podawane przez radio, nie były przekazywane żadnym przełożonym wyższego szczebla przez zmarłego policjanta, ani przez innych funkcjonariuszy czy też przedstawicieli związków zawodowych. Również najbliższa rodzina policjanta nie przekazała żadnych informacji, że policjant w domu mógłby się skarżyć na problemy w pracy. Nie było też żadnych sygnałów z prokuratury, które mogłyby świadczyć o złej atmosferze w pracy.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
17℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro