Reklama
Reklama

Hoss może wyjść na wolność. Wpłacono 0,5 mln zł poręczenia majątkowego

Zatrzymanie Hossa z kwietnia 2020 roku | fot. policja

Arkadiusz Ł., pseudonim Hoss, uważany jest za twórcę oszustw na wnuczka.

We wrześniu ubiegłego roku poznański sąd skazał go na 7 lat więzienia, a jego brata na 6 lat więzienia. Zobowiązano ich także do zwrotu pieniędzy poszkodowanym osobom. W sumie to kilka milionów złotych. Wyrok nie jest prawomocny.

W marcu 2020 roku Arkadiusza Ł. wypuszczono z aresztu po tym, jak umorzono jego sprawę. Okazało się bowiem, że został już raz skazany za czyny, o które oskarżono go ponownie. Prokuratura ponownie zawnioskowała do sądu o areszt dla mężczyzny pod koniec marca. Ponieważ policja nie znalazła Arkadiusza Ł. pod wskazanym przez niego adresem jako domowy, wydano za nim list gończy. Ostatecznie w Warszawie zatrzymali go policyjni Łowcy Głów. Doszło do tego w ubiegłym miesiącu.

W ostatnich dniach sąd zdecydował, że Hoss będzie mógł opuścić areszt, jeśli zostanie za niego wpłacone poręczenie majątkowe w wysokości 0,5 mln złotych. Rodzina mężczyzny przelała już pieniądze na konto. W piątek sąd zdecyduje, czy dopełniono wszystkich formalności i tym samym, czy możliwe jest zwolnienie Arkadiusza Ł. z aresztu. Jeśli tak się stanie, Hoss będzie musiał kilka razy w tygodniu pojawiać się na komisariacie. Jeśli "zniknie", jego bliscy nie odzyskają 0,5 mln złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
24℃
15℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro