Reklama
Reklama

Nie poddawaj się!

Jednym z głównych wyzwań współczesnych firm jest zbudowanie kultury korporacyjnej opartej na wzajemnym szacunku, równości oraz otwartości. Wciąż jednak przeróżne badania wskazują na nierówności w wynagradzaniu kobiet i mężczyzn oraz praktyki dyskryminujące mniejszości.

W NEXT IT pracujemy nad tym, aby każdy był wynagradzany proporcjonalnie do kompetencji, które posiada i które pomagamy mu rozwijać.
Z okazji obchodzonego w marcu Dnia Kobiet chcielibyśmy przedstawić wspaniałe kobiety, które pracują w NEXT IT nad projektami związanymi z rozwojem oprogramowania. Opowiedzą one o swojej drodze, wyborach i udowodnią, że branża IT jest nie tylko dla mężczyzn. Poznajcie Natalię, Annę oraz Laurę, które odpowiedzą na nasze pytania.


Czym zajmujesz się na co dzień w pracy?

Natalia: Niedawno objęłam stanowisko Scrum Mastera, więc obecnie uczę się nowych rzeczy z nim związanych. Biorę udział w wielu spotkaniach, aby lepiej zrozumieć projekt i sposób pracy.
Przede wszystkim staram się moderować wszystkie wspólne spotkania. Wspieram zespół podczas rozwiązywania napotkanych problemów. Dbam o komunikację wewnątrzzespołową.


Anna: Pracuję w zespole zwinnym jako Tester. Na co dzień zajmuję się testowaniem aplikacji webowych, przygotowaniem przypadków testowych jak i zgłaszaniem znalezionych błędów. Dbam o to, by zespół dostarczał produkt o wysokiej jakości.


Laura: Pracuję jako Software Developer. Na co dzień zajmuję się rozwijaniem aplikacji webowych, głównie w takich technologiach jak .Net Core, HTML, CSS i JavaScript.


Co najbardziej Cię motywuje?

Natalia: Praca z fantastycznymi ludźmi i możliwość ciągłego rozwoju.


Anna: Najbardziej motywuje mnie widok zadowolonych użytkowników, którym nasza aplikacja ułatwia codzienne życie!


Laura: Szczególnie motywują mnie dobre warunki pracy w branży IT. W niewielu branżach można liczyć na ciągły rozwój, wyzwania, ciekawe projekty, a do tego bardzo dobre zarobki. Bardzo ważnym czynnikiem motywacyjnym w mojej pracy jest również zadowolenie użytkowników korzystających z naszych aplikacji.


Co wpłynęło na wybór Twojej drogi zawodowej?

Natalia: Od dziecka interesowałam się komputerami, tworzeniem stron internetowych, więc od wczesnych lat wiedziałam, że to będzie moja ścieżka kariery.


Anna: Świat IT od dziecka był mi bliski. Mój dziadek zaraził mnie swoją pasją do komputerów. Pamiętam, że uczył mnie jak złożyć komputer albo tłumaczył, co to jest BIOS. Od tego się zaczęło, z czasem zaczęłam pisać pierwsze strony internetowe i programować proste aplikacje.


Laura: Po prostu spodobało mi się programowanie. Miałam kilka opcji, ale w końcu zdecydowałam się pójść w kierunku software developmentu. Czułam, że taką pracą szybko się nie znudzę, gdyż wymaga ona ciągłego rozwijania umiejętności i jest pełna wyzwań.


Czy masz jakieś wskazówki/ rady dla dziewczyn, które chciałyby pracować w branży IT?

Natalia: Nie poddawać się! Jeśli ta branża Cię interesuje i czujesz, że to Twoje miejsce, to koniecznie podążaj tą ścieżką. Nie ma znaczenia jakie masz doświadczenie, każde można wykorzystać w naszej branży.
Jeśli znajdziesz odpowiadającą Ci rolę, rozwijaj się w niej, szukaj wiedzy w Internecie ale również na spotkaniach. Kursy też są dobrym pomysłem.
Sprawdź czy to jest branża dla Ciebie, jeśli tak, to zrób wszystko, co możliwe, aby dostać swoją pierwszą szansę. Początki nigdy nie są łatwe, ale wytrwałość i ciężka praca daje efekty.


Anna: Myślę, że branża IT jest bardzo rozległa i warto poznać różne jej strony. Jeżeli interesuje cię przebranżowienie, koniecznie czytaj, poznawaj i ucz się jak najwięcej. Materiały do nauki znajdziesz w Internecie. Możesz wziąć udział w kursie, obejrzeć filmy instruktażowe bądź pójść na konferencję o tematyce IT. Wybór należy do ciebie, ważne jest to, aby po prostu zacząć działać. Początek będzie ciężki, ale warto przez niego przebrnąć. Tylko nie zapominaj o najważniejszym, nie poddawaj się!


Laura: Jeżeli chcecie pracować w IT to nie zniechęcajcie się, nawet jeśli inni mówią, że to do Was nie pasuje albo obawiacie się braku akceptacji w środowisku IT. Nie ma się czego bać. I jeżeli zdecydowałyście się rozpocząć przygodę z programowaniem to nie poddawajcie się przy pierwszym niepowodzeniu. Mnie też na początku nie było łatwo, ale wszystkiego można się nauczyć. W dzisiejszych czasach nie potrzeba nawet wychodzić z domu, żeby zdobyć dużą ilość przydatnej wiedzy, więc korzystajcie z tutoriali, blogów, kursów i próbujcie tworzyć własne projekty.


W Next IT Poznan dbamy o zrównoważony rozwój oferując każdemu jednakowy dostęp do szkoleń, konferencji oraz narzędzi szkoleniowych, a nasze wynagrodzenia zależne są od umiejetności.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do aplikowania na stronie https://it.next.pl

NEXT IT managed and powered by FlexDev

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
80.56 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro