Reklama
Reklama

Volkswagen Poznań o apelu pracowników w sprawie wstrzymania produkcji: część zostanie w domach zachowując prawo do wynagrodzenia

fot. Eiffage Polska
fot. Eiffage Polska

W niedzielę pisaliśmy o liście pracowników Volkswagena domagających się wstrzymania produkcji w związku z obawami o swoje bezpieczeństwo.

List pracowników można znaleźć TUTAJ. Volkswagen Poznań odpowiedział na apel.

- Na bieżąco podejmujemy wszelkie niezbędne kroki by przeciwdziałać zagrożeniom. Ściśle stosujemy się do rozporządzeń i wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Zapewniamy, że miejsca pracy są czyste i higieniczne. Zamontowaliśmy dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Także narzędzia pracy będą dezynfekowane. Zwiększyliśmy liczbę personelu odpowiedzialnego za czystość na terenie zakładów. Zamknęliśmy kantyny, siłownię i centrum fitness. W pełnej gotowości, jest czynna przez całą dobę, wewnątrzzakładowa przychodnia - wymienia Patrycja Kasprzyk, rzeczniczka VW Poznań.

- Do absolutnego minimum zredukowaliśmy obecność osób trzecich i firm zewnętrznych na terenie zakładów. Aby ograniczyć ilość personelu i ruch w zakładach wprowadziliśmy także pracę zdalną. Nie ma wyjazdów służbowych. Dla logistyków i kierowców uruchomiliśmy procedury bezpieczeństwa. Jeśli konieczne przeprowadzimy dezynfekcję obszarów. Na bieżąco monitorujemy sytuację. Od czwartku działania podjął centralny sztab kryzysowy, a także w każdym z zakładów zespoły operacyjne, koordynujące działania. Bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas priorytetem. U żadnego z pracowników Volkswagen Poznań nie stwierdzono do tej pory zakażenia wirusem - dodaje.

Część pracowników może zostać w domach. - Sytuacja wymaga podjęcia konkretnych i odpowiedzialnych działań, dlatego podjęliśmy decyzję, aby osoby, dla których wirus jest szczególnie niebezpieczny, pracownicy w trakcie leczenia onkologicznego lub przyjmowania leków immunosupresyjnych, pozostały w domach z zachowaniem prawa do 100% wynagrodzenia. Także osoby z infekcjami, powinny obowiązkowo pozostać w domu. W kolejnych dniach na terenie wszystkich zakładów uruchomione zostaną stanowiska, gdzie przeprowadzany będzie kontrolny pomiar temperatury ciała, tak dla wjeżdżających jak i dla ruchu pieszego - kończy.

Komentarze niedostępne ze względu na przeciążenie serwera.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro