Reklama
Reklama

Rzucił koktajlami Mołotowa w radiowóz, usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Wciąż milczy

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem na Al. Marcinkowskiego w Poznaniu.

O sprawie pisaliśmy już we wtorek. 44-latka, który rzucił koktajlami Mołotowa w radiowóz zaparkowany przed komisariatem na Starym Mieście zatrzymał przejeżdżający obok antyterrorysta. Sprawca nie wyjaśnił swojego irracjonalnego zachowania, bo cały czas milczał. Więcej TUTAJ.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak informuje Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji, mężczyzna trafił do aresztu. - Postawiono mu zarzut uszkodzenia mienia (czyn chuligański) oraz z artykułu 163 paragraf 3 kodeksu karnego - mówi. Chodzi o sprowadzenia zdarzenia, które zagraża w życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwopalnych albo innego gwałtownego wyzwolenia energii, rozprzestrzeniania się substancji trujących, duszących lub parzących. - Mężczyzna wciąż uparcie milczy. Grozi mu do 8 lat więzienia - dodaje Borowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
83.94 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro