Reklama
Reklama

Przy Zielonej w końcu ruszy budowa biurowca. Zniknie parking

fot. Knight Frank

Chodzi o teren przy ulicy Zielonej 3.

W 2018 roku ogłoszono, że wkrótce rozpocznie się budowa biurowca przy ulicy Zielonej. Miał stanąć na terenie, na którym od lat funkcjonuje parking. Zapowiadano, że obiekt będzie gotowy na początku 2020 roku, a za jego komercjalizację odpowiadać miała firma Knight Frank. Do dziś jednak w tym temacie nic się nie zadziało.

Z naszych informacji wynika, że prace w tym miejscu wkrótce ruszą. - Budowa biurowca Zielona 3 ma rozpocząć się w najbliższym kwartale - zakończenie budowy jest zaplanowane Q1/Q2 2021. Firma Knight Frank jest odpowiedzialna za komercjalizację obiektu - wyjaśnia nam Weronika Hulińska z Knight Frank.

Od dawna wiadomo jak obiekt będzie się prezentować. Będzie mieć 6 kondygnacji (wraz z podziemnym parkingiem) o łącznej powierzchni prawie 4000 metrów kwadratowych. Na parterze znajdą się powierzchnie usługowe, a na piętrach zaplanowano powierzchnie biurowe klasy A.

Nie jest to jedyna inwestycja planowana przy ulicy Zielonej. Wkrótce ma ruszyć budowa hotelu w tym miejscu, w bezpośrednim sąsiedztwie działki, na której stanie biurowiec. Więc o tej inwestycji piszemy TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro