Reklama
Reklama

Przy ulicy Zielonej powstanie pierwszy w Polsce hotel sieci Barcelo. Lustrzanej fasady jednak nie będzie

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

Spółka Structure Capital informuje, że w październiku podpisała list intencyjny z Barcelo Group w sprawie otwarcia 4-gwiazdkowego hotelu przy ulicy Zielonej w Poznaniu.

- Obecnie w Polsce nie działa jeszcze żaden obiekt sieci Barcelo, a hotel przy ulicy Zielonej jest pierwszym projektem w Polsce, którego powstanie zapowiedziała hiszpańska Spółka - informuje inwestor. Przy ulicy Zielonej ma powstać hotel Occidental. - Hotel w Poznaniu, ze względu na swoją lokalizację, będzie spełniał wymogi stawiane zarówno przez klienta biznesowego, związanego z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, ale także ruchu turystycznego - mówi Eduardo de Gispert z Grupy Barcelo.

W kwietniu spółka Structure Capital zaprezentowała pierwszą wizualizację obiektu zaznaczając, że jest to koncepcja. Projekt zakładał wybudowanie przy ulicy Zielonej budynku z lustrzaną fasadą. Dziś koncepcja jest inna. - Z uwagi na prestiżową lokalizację rozważana jest rytmiczna kamienna elewacja wraz z dużymi przeszkleniami pokoi hotelowych, które pozwolą gościom cieszyć się widokiem na obydwa parki oraz panoramę dawnego Kolegium Jezuickiego - mówi Łukasz Sterzyński, architekt prowadzący z pracowni Easst Architects. - Projekt hotelu jest nie tylko wyzwaniem architektonicznym, ale również urbanistycznym. Trójkątna bryła stanowi dominantę ważnej osi urbanistycznej widocznej z Placu Bernardyńskiego. Jednocześnie domyka wnętrze Parku im. F. Chopina oraz parku przy ul. Zielonej, stając się finalnym uzupełnieniem historycznego układu tego obszaru - dodaje.

- Pojawienie się hotelu Barcelo to bardzo duża szansa dla Poznania. Do Barcelo Group należy ponad 700 własnych biur podróży, które skupiają się między innymi na organizowaniu wyjazdów w formule City Break we własnych hotelach. Ta synergia sprawia, że w każdym mieście, w którym grupa otwiera nowy obiekt znacznie zwiększa się ruch turystyczny - podkreśla Alan Szawarski, prezes Structure Capital.

Inwestor nie uzyskał jeszcze pozwolenia na budowę. Wierzy jednak, że budynek uda się zrealizować w założonym kształcie. Barcelo Hotel Group to największa na świecie sieć hotelowa pozostająca w prywatnych rękach. Zarządza ponad 55 000 pokoi w hotelach 4* i 5* na 5 kontynentach i zatrudnia ponad 33 000 osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
16.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro