Reklama
Reklama

Ogromne lustro w centrum Poznania? Przy Zielonej może powstać luksusowy hotel

fot. Materiały inwestora

Przy ulicy Zielonej 4 może powstać luksusowy hotel międzynarodowej sieci.

Structure Capital S.A. zaprezentowało pierwszą koncepcję planowanego w tym miejscu budynku. - Tworząc koncepcję staraliśmy się ją maksymalnie wpasować w otoczenie. Jak na centrum miasta ta lokalizacja jest bardzo zielona - nieruchomość jest z obu stron otoczona parkami. Aby nie zakłócać poczucia, że otacza nas zieleń i w jak największym stopniu oddać jej urok, postanowiliśmy zaprojektować budynek z lustrzaną fasadą. Ma ona za zadanie otaczającą zieleń potęgować i sprawiać, że wizualnie będzie się wydawało, że jest jej jeszcze więcej - opowiada Marcin Smoliński - osoba odpowiedzialna za projekt z ramienia Structure Capital S.A.
Według pomysłodawców podobne "lustra" można znaleźć m.in. w Paryżu na dziedzińcu Luwru czy koło XVIII-wiecznego Hôtel Biron.
Na parterze budynku miałyby znaleźć się restauracja i kawiarnia, a na wyższych kondygnacjach hotel o wysokim standardzie.
Koncepcja wygląda efektownie, ale od planów do realizacji jeszcze daleka droga. Do wybudowania takiego budynku konieczna jest m.in. zgoda Miejskiego Konserwatora Zabytków i władz miasta.

Wkrótce inwestor ma przedstawić alternatywną koncepcję, zakładającą budowę hotelu w standardzie dwugwiazdkowym.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro