Reklama
Reklama

Poznańska fabryka Bridgestone ciągle rośnie

Bridgestone Poznań nie zwalnia tempa. Do 2022 r. japoński producent opon na inwestycje w stolicy Wielkopolski przeznaczy ponad 160 mln euro - celem do zrealizowania jest zwiększenie liczby dziennie wyprodukowanych opon o 30 % - do 40 tys. dziennie. Właśnie rozpoczął się kolejny etap realizacji projektu.

Bridgestone Poznań, jedna z najnowocześniejszych fabryk tego koncernu, istnieje od ponad 20 lat, zatrudnia niemal 2 tys. osób i do tej pory wyprodukowała ponad 140 mln opon, a liczba ta rośnie z każdą minutą.

Projekt rozbudowy poznańskiego zakładu rozpoczął się w 2017 r. i do tej pory obejmował m.in. otwarcie przy ul. Bałtyckiej powiększonego magazynu wyrobów gotowych. Obecnie ma on 65 tys. m2 i można w nim pomieścić nawet milion opon. Inne zeszłoroczne inwestycje światowego giganta w stolicy Wielkopolski obejmowały rozbudowę nowoczesnej infrastruktury potrzebnej do realizacji tej olbrzymiej inwestycji.

- Projekt rozwoju naszego Zakładu w Poznaniu to odpowiedź na cały czas rosnące zapotrzebowanie na nasze opony, w tym m.in. na wytwarzane w Poznaniu produkty premium marki Bridgestone, których wysoka jakość jest ceniona na całym świecie - mówi Roman Staszewski Dyrektor Fabryki Bridgestone Poznań.

Wszystkie realizowane działania inwestycyjne mają na celu zwiększenie wydajności Bridgestone Poznań i podwyższenie wolumenu produkcyjnego do ponad 40 tys. opon dziennie, przy jednoczesnym podniesieniu komfortu pracy zatrudnionych osób dzięki automatyzacji i usprawnieniu procesów.

- Oprócz zwiększenia wyników produkcyjnych, istotnym dla nas celem rozwojowym jest to, by naszym pracownikom pracowało się u nas po prostu dobrze. To właśnie dzięki ich aktywnej postawie jesteśmy w stanie osiągać sukcesy i bić własne rekordy - takie jak choćby wyprodukowanie 35 199 opon w ciągu jednego dnia - wynik ten osiągnęliśmy 4 stycznia tego roku - dodaje Roman Staszewski.

Dziś odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowych hal produkcyjnych, o łącznej powierzchni użytkowej przewyższającej 50 tys. m2, w których mieścić będą się Walcownia i Wulkanizacja. Modernizacja obejmuje także instalację nowoczesnych maszyn i wyposażenia produkcyjnego.

- Zainstalowaliśmy, instalujemy lub w najbliższej przyszłości zainstalujemy 67 nowych maszyn. Każde z tych urządzeń jest wyposażone w najnowocześniejsze dostępne na rynku rozwiązania techniczne - zaznacza Roman Staszewski.

Zakończenie inwestycji planowane jest w 2022 r. - wtedy zakład osiągnie pełne moce produkcyjne.

www.bridgestone-poznan.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro