Reklama
Reklama

Sąd wymierzył 5000 zł kary za palenie w piecu śmieciami

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Straż miejska Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Straż miejska Poznań

Sąd Rejonowy w Lesznie nałożył na jednego z mieszkańców karę w maksymalnym wymiarze.

Wyrok sądu opublikowała na swoim facebookowym profilu leszczyńska straż miejska. - Straż miejska w Lesznie podczas rekontroli, gdzie zostały wykryte nieprawidłowości, niejednokrotnie kieruje wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego. Spalanie odpadów w piecu zagrożone jest grzywną do 5000 PLN o czym przekonał się jeden z mieszkańców - skomentowali strażnicy.

Do zdarzenia doszło w styczniu. Jak precyzuje tvn24.pl, mężczyzna palił w swoim piecu m.in. plastikiem. Odwiedzili go strażnicy miejscy i skontrolowali palenisko. Gdy potwierdzili, że znajdują się w nim pozostałości śmieci, chcieli nałożyć na mieszkańca mandat. On jednak odmówił jego przyjęcia. Sprawa trafiła więc do sądu. Pod koniec listopada zapadł wyrok - "palacza" ukarano grzywną w wysokości 5000 złotych. To maksymalny wymiar kary. Mieszkaniec może odwołać się od wyroku.

Przypominamy, że w Poznaniu strażnicy miejscy również kontrolują to, czym mieszkańcy palą w swoich piecach. W przypadku wykrycia nieprawidłowości wielokrotnie nakładane są mandaty, sprawy trafiają też do sądów. Z informacji od poznańskiej SM wynika, że w Poznaniu zdarzały się kary w wysokości 3000 złotych, w tym roku było to np. 1000 zł. Przeważnie jednak sądy nakładają na mieszkańców kary grzywny w wysokości 300 - 500 złotych. Nie oznacza to jednak, że sytuacja się nie zmieni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro