Kolejorz konsekwentny i skuteczny. Wisła Płock - Lech Poznań 0:2

W meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na wyjeździe 2:0 Wisłę Płock.

Od początku widać było, że obaj trenerzy sporo czasu poświęcili na taktyczne rozpracowanie rywali. Na boisku długo trwała taktyczna "przepychanka", z której rzadko rodziły się jakiekolwiek akcje ofensywne.

Częściej przy piłce był Lech, goście długo rozgrywali swoje akcje, a po stracie szybko zakładali wysoki pressing. Aktywni byli Amaral i Puchacz, w środku pola dobrze radził sobie Muhar, ale biegający w ataku Gytkjaer cierpiał z powodu braku podań.

Konsekwentna gra Kolejorza dała w końcu skutek. W 33. minucie goście założyli wysoki pressing i odzyskali piłkę przed polem karnym Wisły, Amaral świetnie dostrzegł wbiegającego w pole karne Puchacza, a ten mocnym uderzeniem nie dał szans Dahne.

Do końca pierwszej połowy Lech konsekwentnie realizował swój plan, dzięki czemu goście schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Po zmianie stron Lech nadal był zdyscyplinowany taktycznie, wymieniał sporo podań i wypracował sobie kilka okazji, po żadnej piłka nie znalazła jednak drogi do bramki. Duża w tym zasługa Dahne, który skutecznie interweniował po uderzeniu Jevticia czy w sytuacji sam na sam z Gytkjaerem. W obronie wciąż wszystko przebiegało zgodnie z planem i płocczanie nie byli w stanie realnie zagrozić Kolejorzowi.

Grę próbował brać na siebie Merebashvili, groźnie uderzał także Furman, gospodarzom brakowało jednak argumentów na przełamanie defensywy Lecha. W ostatnich minutach gospodarze nieco przycisnęli, ale ostatecznie licznik ich celnych strzałów zatrzymał się na jednym uderzeniu, a to było zbyt mało, żeby myśleć o pokonaniu Lecha.

Już w doliczonym czasie gry nagrodę za cierpliwość i pracę w pressingu otrzymał Gytkjaer. Długą piłkę zagrał Van der Hart, najlepiej w całej sytuacji odnalazł się Tiba, który posłał świetne podanie do napastnika, a Duńczyk już tylko dopełnił formalności.

Dla postronnego widza piątkowy mecz nie był zbyt atrakcyjny. Kibice Lecha mają jednak powody do radości, bo ich zespół wygrał po raz drugi z rzędu, dzięki czemu (przynajmniej na chwilę) powrócił do pierwszej ósemki. Kolejorz znów zagrał skutecznie, był konsekwentny taktycznie i nie popełniał błędów w obronie. To wystarczyło do zdobycia 3 punktów i pozwala z optymizmem patrzeć na kolejne spotkania.

Wisła Płock - Lech Poznań 0:2 (0:1)

Wisła: Dahne - Stefańczyk, Marcjanik, Uryga, Michalski, Rasak, Furman, Merebashvili, Szwoch (Kuświk 63'), Tomasik (Sahiti 73'), Ricardinho, (Nowak 82')

Rezerwowi: Wrąbel, Kuświk, Zawada, Fojut, Ambrosiewicz, Sahiti, Nowak, Pawlak, Stępiński

Lech: Van der Hart - Satka, Rogne, Dejewski, Kostewicz, Amaral (Moder 90'), Muhar, Tiba, Puchacz (Kamiński 76'), Jevtić (Marchwiński 84'), Gytkjaer

Rezerwowi: Mleczko, Crnomarković, Zhamaletdinov, Moder, Makuszewski, Skrzypczak, Klupś, Marchwiński, Kamiński

Bramki: Puchacz 33', Gytkjaer 90'

Kartki: Kostewicz 34' (żółta), Puchacz 58' (żółta), Kuświk 69' (żółta)

90
Świetne, dalekie zagranie Van Der Harta, Tiba urwał się obrońcom, podał na wolne pole do Gytkjaera, a ten dopełnił formalności
81
Mocne dośrodkowanie Furmana w pole karne Lecha, ale nikt nie doszedł do tej piłki
80
Niecelne uderzenie Amarala. Szkoda, Portugalczyk był blisko bramki
78
Merebashvili tańczył z piłką w polu karnym Lecha, ale wszystko skończyło się niecelnym podaniem
70
Świetna, szybka kontra Lecha, Tiba zagrał w pole karne do Gytkajera, ten miał stuprocentową okazję, ale Dahne obronił strzał Duńczyka
69
Żółtą kartką ukarany Kuświk, który niedawno zmienił Szwocha
68
Bezpośredni strzał Jevticia z rzutu wolnego, Dahne obronił z problemami, ale Gytkjaer nie zdołał dopaść do odbitej piłki
65
Dobra akcja Lecha lewą stroną, Kostewicz wpadł w pole karne, odegrał do Gytkajera, ale jego strzał zablokował obrońca
64
Jevtić znów stracił piłkę w okolicach 16. metra, Szwajcar nie rozgrywa najlepszego meczu