Pogoda jutro Pogoda Poznań
209
Poznański Festiwal Kryminału GRANDA
FESTIWAL
Piątek 20 września 2019
Sobota 21 września 2019
Niedziela 22 września 2019
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
wrzesień
pnwtśrczptsond
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

A gdyby tak wyjść od zbrodni, tej na papierze, po to, żeby rozebrać ją na czynniki pierwsze, pooglądać z każdej strony, trochę się przestraszyć, trochę nauczyć, trochę pobawić… i dużo pośmiać? Od 2015 roku w Poznaniu w tym właśnie celu bije kryminalno-literackie serce festiwalu GRANDA. Wydarzenia, podczas którego pisarski (pół)światek staje ramię w ramię z profesjonalistami. Jedni na co dzień tworzą kolejne mordercze scenariusze, inni krok po kroku rozwiązują zagadki kryminalistyczne i eksplorują ciemną stronę ludzkiej natury.

Jak do tej pory wszystkie dowody wskazują, że festiwal na dobre zakorzenił się w stolicy Wielkopolski. Co roku w przedostatni weekend września gościmy twórców z Polski i zagranicy; na grandowe wezwanie stawiają się pisarze, dziennikarze, filmowcy, kryminolodzy, antropolodzy sądowi, psycholodzy i inni specjaliści, gotowi z pasją mówić i pokazywać kulisy swojej pracy. Wszystko to w przystępnej formie podporządkowanej głównej, co roku innej nici przewodniej.

Ale jako wytrawnym specjalistom od spisków udaje nam się w festiwalowe sieci zaplątać także różne (poważne) instytucje: uniwersytety, biblioteki, szkoły, teatry, muzea… GRANDA jest bowiem czasem wspólnej wielko- i ogólnopolskiej zabawy. Dołącz do nas – zapraszamy!

• zobacz więcej informacji o Uniwersytet im. A. Mickiewicza Dom Studencki "Hanka"
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.