Pogoda jutro Pogoda Poznań
2816
Pełnia Zmysłów - Jacaszek, Zemiter
EVENT
Sobota 18 maja 2019 g. 10.00
Niedziela 19 maja 2019 g.
Bilety: od 30 zł
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
maj
pnwtśrczptsond
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Podczas wydarzenia odbędą się bezpłatne warsztaty, wykłady, projekcje bajek dla dzieci, będzie strefa zdrowego jedzenia, a wieczorem koncerty.

organizator: Fundacja Feed Your Head

Zbliżająca się pełnia Księżyca 18.05.2019 to doskonała okazja do zwrócenia uwagi na potrzeby zarówno Twojej duszy jak i Twojego ciała. Zapraszamy Was na 2 dni celebracji życia, przepełnione całą gamą zmysłowych przyjemności. Pełnia Zmysłów jest wydarzeniem, podczas którego głębiej odczujesz świat. Wchłoniesz dźwięk, obraz, zapach oraz smak. Będziemy upajać Twoje zmysły bez substancji psychoaktywnych. Przygotowaliśmy dla Was relaksującą muzykę, zdrowe, zmysłowe jedzenie oraz szereg zajęć w formie warsztatów pobudzających zmysły.
Pełnia Zmysłów odbędzie się na terenie należącym do Sceny Wspólnej, przylegającej do przepięknego Parku Cytadela. Codziennie od 10.00 rano dla najmłodszych przygotowane zostały projekcje mądrych i wyszukanych bajek. W tym samym czasie, oraz przez cały dzień, rodzice, sami lub razem z dziećmi, będą mogli skorzystać z szerokiej oferty warsztatów, wykładów i zajęć na świeżym powietrzu.
W programie m.in. tworzenie mandali, warsztaty plastyczne, kreatywne tworzenie w parku, warsztaty muzyczno- ruchowe, zmysłowy taniec, wspólne masarze dla dzieci i rodziców, wspólne malowanie Słońca i Księżyca, nauka rzucania oraz tworzenia bumerangów, nauka gry w Frisbee i wiele innych. Wszystko w otoczeniu przyjemnej muzyki i pobudzającego zmysł smaku jedzenia.
Zapraszamy zarówno singli jak i rodziny z dziećmi. W trakcie 2 dniowego spotkania, każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Bajki dla dzieci, warsztaty, wykłady, jak i uczestnictwo we wszystkich zajęciach jest bezpłatne. Część grup warsztatowych ograniczona ilością miejsc - szczegóły na wydarzeniu FB.
To jednak nie wszystko. Każdego dnia, po zakończeniu zajęć i warsztatów zapraszamy – już głównie dorosłych, na wieczorne koncerty do sali Sceny Wspólnej.

Sobota od 20:00 do 01:00 - Nocne świętowanie Pełni Księżyca
18.05 w noc Pełni Księżyca, po dwóch latach nieobecności w Poznaniu, wystąpi Jacaszek, wykonując ścieżkę dźwiękową do filmu "Nanuk z Północy"!
20:00 - Jacaszek
22:00 - Mariusz Czaiński

Michał Jacaszek jest jednym z najbardziej uznanych polskich kompozytorów muzyki elektronicznej i neoklasycznej. Rozgłos przyniósł mu wydany w 2008 roku album „Treny”, z idealnie wyważonymi proporcjami instrumentów smyczkowych i muzyki ambient. Od tamtego czasu Jacaszek nagrał m.in. awangardę nawiązującą do muzyki Oliviera Messiaena („Catalogue des Arbres”) oraz pieśni zakorzenione w XVII-wiecznej tradycji poezji metafizycznej („Kwiaty”). Kompozytor współpracował z Tomaszem Budzyńskim, Mikołajem Trzaską oraz wokalnym trio Vocal Varshe. Jego albumy wydawano nie tylko w Polsce, lecz także w Skandynawii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Michał Jacaszek jest również autorem muzyki filmowej.

"Nanuk z Północy" to film dokumentalnym z 1922 roku. Ukazuje jeden rok z życia Nanuka, przedstawiciela Innuitów (Eskimosów). Całkowicie autentyczna historia, przedstawiająca migrację, polowanie, łowienie ryb, a także handel składają się na obraz rodziny, która potrafi przetrwać w ekstremalnych warunkach, bez wsparcia zachodniej cywilizacji.

Po sztuce zaprezentowanej przez Jacaszka, dalej będziemy celebrować Pełnię Księżyca.

W zmysłową podróż zabierze nas Mariusz Czaiński.
Zanurzymy się w przepięknych dźwiękach sitaru, mis tybetańskich i gongów, które pozwolą udać się na ścieżkę w głąb siebie, wprowadzając w stan pełnego relaksu, a tym samym oczyszczą nasze ciała i umysły ze stresu dnia codziennego.

19.05 o 20:00 wystąpi ZEMITER z gościnnym udziałem Himiko.

Koncepcja duetu ZEMITER opiera się na synergii osobowości i muzycznych doświadczeń Marcina Dymitera aka emitera i Huberta Zemlera. Już od pierwszego spotkania obydwaj muzycy zdali sobie sprawę, że doskonale się uzupełniają. Emiter, jako doświadczony twórca muzyki elektronicznej, kolekcjoner atmosfer i dźwięków otoczenia odpowiada za warstwy przestrzenne, nagrania terenowe czy dźwięki konkretne. Zemler natomiast skupia się na tworzeniu struktur rytmicznych i eksperymentach barwowych. Muzyka tworzona przez duet ZEMITER wymyka się jednoznacznej kategoryzacji. Z jednej strony mamy eksperyment i elektroakustyczne poszukiwania, a z drugiej zaś niesamowitą płynność i intrygującą przyjemność obcowania z falami akustycznymi.
Występ duetu, urozmaici Himiko, tworząc żywe obrazy mieszając kolorowe ciecze.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Biletowane są koncerty:
Bilety do nabycia przez Biletomat.pl - bilety online

• zobacz więcej informacji o Scena Wspólna
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail