Pogoda jutro Pogoda Poznań
173
Osokins plays Chopin POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
KONCERT
Sobota 6 października 2018 g. 19.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
październik
pnwtśrczptsond
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Z nadzwyczajnym koncertem fortepianowym wystąpi 6 października w Poznaniu Georgijs Osokins, nietuzinkowy i charyzmatyczny finalista ostatniego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Łotysz zagra kompozycje najwybitniejszego polskiego kompozytora, promując album „Osokins plays Chopin”. Płytę wydała poznańska marka kosmetyczna Alba1913. Zysk z przeznaczonych do sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz nieszablonowych inicjatyw, wspierających rozwój artystyczny muzyków klasycznych młodego pokolenia.

Październikowy koncert to efekt pracy Georgijsa Osokinsa i marki Alba1913, która na przełomie 2016 i 2017 roku zaprosiła młodego artystę do nowoczesnej przestrzeni Auli Nova Akademii Muzycznej, by nagrać album. Utwory na płycie są subiektywnym wyborem muzyka.

Liczba interpretacji muzyki Fryderyka Chopina jest nieskończona. Ona nie ma granic. Grając ją, za każdym razem odkrywam coś nowego - wyjaśniał w trakcie wizyty w Poznaniu młody pianista.

Pomysł na wydanie płyty i serię koncertów zrodził się spontanicznie.
Kompozycje Fryderyka Chopina w wykonaniu Georgijsa Osokinsa podczas ostatniego konkursu łączyły młodzieńczą świeżość z interpretacyjną głębią, nowoczesność z tradycją - mówi pomysłodawca przedsięwzięcia Łukasz Rychlicki, CEO Alba1913 - To estetyka bardzo bliska naszej marce - dodaje.

Rychlicki, na co dzień prezes firmy farmaceutyczno-kosmetycznej z ponad stuletnią już tradycją, prywatnie jest muzykiem… rockowym. Do rejestracji nagrań studyjnych, podszedł podobnie jak Osokins - nieszablonowo. Zaprosił doświadczonego w innej stylistyce inżyniera dźwięku, Mirosława Wdowczyka i za jego namową wybrał nowoczesne brzmienie Auli Nova Akademii Muzycznej. Zaakceptował je również łotewski pianista, któremu z kolei zależało, by nagrać album na fortepianie Yamaha z Konkursu Chopinowskiego. Instrument udało się po kilku tygodniach sprowadzić do poznańskiej Auli i w ciągu kolejnych zimowych dni i nocy zarejestrować nagrania.

Płyta została wydana w pięknej szacie graficznej na CD oraz winylu. Dystrybucja odbywa się poprzez stronę internetową www.alba1913.pl

Podczas recitalu Georgijsa Osokinsa w holu Auli Nova będzie można obejrzeć wystawę fotografii wykonanych podczas realizacji przedsięwzięcia przez dwóch autorów: Przemysława Niecieckiego (PION Studio) i Igora Drozdowskiego. Zysk ze sprzedaży zdjęć, podobnie jak biletów, wesprze rozwój młodych talentów.

Koncert poprowadzi Maciej Kautz. Postać polskiego kompozytora i łotewskiego pianisty przybliży zaś słuchaczom gość specjalny - międzynarodowy krytyk operowy Jonathan Sutherland - recenzent płyty „Osokins plays Chopin”.


6 października 2018, godz.19:00
Aula Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu
Bilety: ebilet.pl, Empik, Saturn, Media Markt

79 zł / Bilet na recital fortepianowy Georgijsa Osokinsa
99 zł / Pakiet Premium: Bilet na recital fortepianowy Georgijsa Osokinsa + płyta CD „Osokins plays Chopin”
299 zł / Pakiet VIP: Bilet na recital fortepianowy Georgijsa Osokinsa + płyta winylowa „Osokins plays Chopin” + Zestaw kosmetyków Alba1913 BESTSELLER COLLECTION

#osokinsplayschopin #alba1913

Partnerzy projektu: Akademia Muzyczna w Poznaniu, Yamaha, Julian Cochran Foundation
Partnerzy medialni wydarzenia: Telewizja WTK, Radio Poznań, Portal EPoznan.pl, IKS, Kulturapoznan.pl

• zobacz więcej informacji o Aula Nova
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.