Pogoda jutro Pogoda Poznań
103
Kolekcja ubiorów Elżbiety Cios
WYSTAWA
Bilety: wolny
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
luty
pnwtśrczptsond
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Dekonstruktura - prezentacja kolekcji i wzorów ubioru Elżbiety Cios

W Galerii DESIGN UAP (UL. Wodna 24) prezentowana będzie wystaw kolekcji ubiorów i wzorów stworzonych według oryginalnej technologii, opracowanej przez Elżbietę Cios. Podczas otwarcia wystawy część projektów zostanie zaprezentowana w ramach pokazu przez profesjonalne modelki.


Dekonstruktura (dekonstrukcja+struktura) jest ideą projektową związaną z artystycznym poszukiwaniem w obszarze tkaniny eksperymentalnej, ubioru i obiektu. Stwierdzenie „czy można ubrać się w kartkę papieru” stało się źródłem inspiracji i impulsem do wyboru twórczego medium – zdezaktualizowanych, zadrukowanych stron z błyszczących magazynów poświęconych modzie. Uzyskana materia jest wynikiem opracowania autorskiej techniki dekonstrukcji druku i możliwości utrwalenia papieru w postaci tkaniny unikatowej. Cykl projektowy prezentujący kolekcję ubiorów i wzorów jest fragmentem rozbudowanej idei, możliwej do kontynuacji na wielu płaszczyznach artystycznych i projektowych.

Elżbieta Cios, (1983) ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w dyscyplinie sztuki projektowe, który został wyróżniony przez Radę Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii UAP oraz był nominowany do Nagrody Prezesa Rady Ministrów w 2016 roku. Jest adiunktem w Pracowni Ubioru Unikatowego, współtwórcą projektu Laboratorium Kreatywnego Ubioru (2013). Studiowała na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i RESAD w Madrycie (2005-2010). Napisała najlepszy dyplom magisterski o specjalności projektowanie scenografii, nominowany w 30. Edycji Konkursu im. Marii Dokowicz. Od 2010 roku współpracuje z Teatrem Atofri, gdzie tworzy scenografie i kostiumy do spektakli dla widzów najmłodszych, wielokrotnie prezentowane i nagradzane na festiwalach w Europie oraz Japonii, Chinach i USA. W ramach współpracy i transferu wiedzy odbyła wyjazd dydaktyczny do Uniwersytetu HAW w Hamburgu Design Department, cyklicznie uczestniczy w Międzynarodowych Targach Texprocess i Techtextile we Frankfurcie na zaproszenie firmy Strima. Projekt Dekonstruktura prezentowała w filmie dokumentalnym Metropolis – Posen realizowanym przez niemiecko-francuską telewizję ARTE w 2015 roku. Reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Triennale Tkaniny Artystycznej w Kanadzie w 2016 roku (La Triennale Internationale des Arts Textiles en Outaouais Canada 2016). Jest eksperymentatorką i innowatorką w zakresie wykorzystywania technik unikatowych, cyfrowych oraz nowych technologii w designie.

Elżbieta Cios. Dekonstruktura
Od 16 lutego do 25 lutego 2017 roku
wernisaż: 16 lutego 2017 roku, godz. 18.00
Galeria Design UAP, ul. Wodna 24
Poznań

• zobacz więcej informacji o Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail