Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 4
Reklama

Studencie! Weź udział w konkursie „Ogarnij BIG DATA z Żabką”

REKLAMA
wtorek, 19.03.2019 r.
godz. 07.30
REKLAMA | wtorek, 19.03.2019 r., godz. 07.30
Studencie! Weź udział w konkursie „Ogarnij BIG DATA z Żabką”

Przygotuj innowacyjny projekt i wygraj wycieczkę do Doliny Krzemowej

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1030 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

Ruszył konkurs organizowany przez sieć sklepów Żabka „Ogarnij BIG DATA z Żabką”, który skierowany jest do studentów poznańskich uczelni. Zwycięski zespół odwiedzi amerykańską Dolinę Krzemową, a wszystkie teamy, które przejdą do drugiego etapu, otrzymają nagrody pieniężne. Jeśli zatem interesujesz się Big DATA, Artificial Intelligence oraz rozwiązaniami Machine Learning i chciałbyś wspólnie z kolegami przygotować innowacyjny projekt z ich wykorzystaniem, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. 

Organizując konkurs „Ogarnij BIG DATA z Żabką” firma chce przede wszystkim dzielić się wiedzą z zakresu nowych technologii i wykorzystania Big Data w biznesie, a także promować zdolnych młodych ludzi. Do konkursu mogą zgłosić się 3-osobowe zespoły studentów ekonometrii, informatyki, matematyki oraz kierunków pokrewnych z poznańskich uczelni. Ich zadaniem jest opracowanie ciekawych i praktycznych rozwiązań wykorzystywania danych. 

Konkurs składa się z dwóch etapów. W ramach pierwszego, do 31 marca, studenci mają czas na przygotowanie i zgłoszenie koncepcji projektu i przesłanie jej w formie prezentacji, za pośrednictwem dedykowanej strony konkursowej: www.ogarnijbigdata.pl

Ze wszystkich otrzymanych zgłoszeń Jury wybierze do 5 kwietnia pięć jej zdaniem najbardziej innowacyjnych i funkcjonalnych projektów. W skład zespołu oceniającego wejdą przedstawiciele sieci Żabka oraz świata nauki.

W ramach drugiego etapu, zakwalifikowane do niego zespoły zrealizują zgłoszone przez siebie koncepcje na danych ogólnodostępnych lub udostępnionych przez sieć Żabka, pod okiem dedykowanych opiekunów sieci Żabka, a następnie zaprezentują ich wyniki. Ta część konkursu potrwa do 16 czerwca. 

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 27 czerwca. Jury przy wyborze zwycięzcy weźmie pod uwagę m.in. kreatywność oraz oryginalność projektów, korzyści dla firmy lub społeczeństwa z wdrożenia pomysłów oraz wykorzystane metody informatyczne. 

Od lat wspieramy polskich studentów na różnych polach. Tym razem chcielibyśmy zachęcić ich do wykorzystania wiedzy związanej z Big Data w praktyce. Nowe technologie i digital to przyszłość polskiej gospodarki i społeczeństwa, a Polscy studenci kierunków ścisłych doceniani są na całym świecie za swoją kreatywność i innowacyjność. Jesteśmy zatem przekonani, że w ramach konkursu „Ogarnij BIG DATA” przygotowane zostaną bardzo ciekawe pomysły, a wybór zwycięzcy nie będzie łatwy – podkreśla Tomasz Suchański, Prezes Zarządu Żabka Polska.

Zwycięski zespół odwiedzi w nagrodę centrum amerykańskiego przemysłu nowych technologii, czyli Dolinę Krzemową, w której siedzibę mają światowi liderzy z branży technologicznej, tacy jak Apple, Google czy Facebook. Każdy z członków grupy otrzyma także kieszonkowe na wyjazd w wysokości 5 tys. złotych. Każdy z członków zespołów zakwalifikowanych do drugiego etapu dostanie z kolei nagrody finansowe o wartości 6, 3 oraz 2 tys. złotych odpowiednio za 2, 3 oraz 4 i 5 miejsce. 

Na wszystkie pytania dotyczące konkursu odpowiedzą eksperci zaawansowanej analityki z Żabki podczas spotkania informacyjnego, które odbędzie się w czwartek 21 marca o godz. 15:10 na Politechnice Poznańskiej w sali 122 BT ( ul. Piotrowo 2). 

Szczegóły i Regulamin „Ogarnij BIG DATA z Żabką” dostępne są na stronie konkursowej: www.ogarnijbigdata.pl.

Reklama