Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zmarł Jerzy Bogdanowski, współtwórca programu "Spacerkiem przez Poznań"

red
wtorek, 2.03.2010 r.
godz. 12.15

1 marca, w wieku 66 lat, zmarł Jerzy Bogdanowski, współtwórca emitowanego na antenie Telewizji WTK programu "Spacerkiem przez Poznań". Był również współtwórcą Ratajskiej Telewizji Kablowej.

Jerzy Bogdanowski urodził się w 1944 roku. Mieszkaniec os. Oświecenia na Ratajach. Był z wykształcenia polonistą. Od 1962 roku na stałe związany z Poznaniem. Swoją karierę dziennikarską zaczynał w 1966 roku w Polskim Radiu Poznań ( obecnie Radio Merkury). Od 1974 był dziennikarzem Telewizji Polskiej ośrodka poznańskiego. Od początku 1981 r. na etacie w TVP, w redakcjach informacji, publicystyki, reportażu, autor cykli programów związanych z życiem Poznania.

Od samego początku związany z Ratajską Telewizją Kablową, gdzie do 2007 roku prowadził „Aktualności Ratajskie”. Stworzył na jej antenie programy „Magazyn spółdzielcy”, „Magazyn abonenta”, „W labiryncie historii” oraz „Natura” i „Spacerkiem przez Poznań”. Dwa ostatnie wydawał do ostatnich dni swojego życia. Był pasjonatem turystyki ( członkiem PTTK), a w szczególności gór. Jego wyprawy w odległe Himalaje, Andy, na Kaukaz, ale także w nasze rodzime Tatry, Pieniny, czy Beskidy można było wielokrotnie oglądać na antenie RTK. Swoją miłością do gór, ale też do całej przyrody, próbował dzielić się z widzami w swoich programach. Pomimo ciężkiej choroby pracował do końca. W niedzielę 28 lutego wyemitowano ostatnią premierę „Spacerkiem przez Poznań”. Było to 199 odcinek produkcji.

Reklama