Pogoda jutro Pogoda Poznań
-1-5
Wielkopolska policja podsumowała 2017 rok: mniej kradzieży, bójek i rozbojów
j | aktualizacja: Sobota, 1 2018 roku, godzina 13: 1

Policjanci podczas odprawy służbowej w Urzędzie Wojewódzkim podsumowali swoje działania na rzecz bezpieczeństwa w 2017 roku.

W spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu uczestniczył Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz szefowie wszystkich prokuratur działających na terenie Wielkopolski. Podczas odprawy, która odbyła się 12 stycznia podsumowano działania wielkopolskiej Policji na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, a także wskazano priorytety i zadania w zakresie poprawy bezpieczeństwa na najbliższe 12 miesięcy.

Zgodnie z przedstawionymi statystykami w 2017 roku policjanci na terenie Wielkopolski odnotowali mniej kradzieży, mniej włamań, rozbojów, bójek, pobić, uszkodzeń i kradzieży samochodów czyli ogólny spadek liczby przestępstw, co miało swoje odzwierciedlenie w mniejszej liczbie wszczętych postępowań przygotowawczych o prawie 900 w porównaniu z rokiem ubiegłym. Ponadto policjanci mogą pochwalić się większą wykrywalnością przestępstw, która wzrosła o ponad 3 proc. w porównaniu do 2016 roku.

Jak zapowiedzieli policjanci jednym z priorytetów na 2018 rok jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci ruchu drogowego odnotowali 3 117 wypadków, w których 292 osoby poniosły śmierć, a 3590 osób zostało rannych. Podczas służby policjanci przeprowadzili ponad 1 200 000 kontroli stanu trzeźwości kierujących. Zatrzymali 9 298 osób nietrzeźwych. Funkcjonariusze zatrzymali także 6 546 praw jazdy, w tym 2 605 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto policjanci ruchu drogowego w trakcie przeprowadzonych kontroli drogowych zatrzymali przeszło 48 tysięcy dowodów rejestracyjnych od pojazdów, których stan techniczny w większości przypadków stwarzał realne zagrożenie na drodze – informuje biuro prasowe wielkopolskiej policji.

W roku 2017 przeprowadzono też wiele inwestycji i remontów, na które przeznaczono ponad 35,5 mln złotych. Oddano do użytku budynek KP w Dopiewie, przeprowadzono modernizację: pomieszczeń PDoZ KMP w Koninie, obiektów KMP w Poznaniu przy ul. Taborowej, pomieszczeń w KPP w Gnieźnie, pomieszczeń w KPP w Szamotułach, przeprowadzono termomodernizację budynku KP w Murowanej Goślinie. Ponadto zmodernizowano posterunki Policji w Pyzdrach, w Kazimierzu Biskupim, w Gołuchowie, w Obrzycku, oraz w Rokietnicy – wyliczają policjanci. Wykonano termomodernizację biurowców KWP w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego, KP w Swarzędzu oraz PP w Siedlcach.   Ponadto podpisano umowę na zaprojektowanie i wybudowanie Policyjnej Izby Dziecka. Rozpoczęto wielomilionową inwestycję – budowę Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu – dodają. Dla wielkopolskich jednostek Policji zakupiono 118 nowych radiowozów oraz nowoczesną łódź patrolową wraz z naczepą do transportu - kończą.

Obecnie w szeregach wielkopolskiej policji służy 8024 funkcjonariuszy oraz 1544 pracowników. W minionym roku do służby w jednostkach na terenie całego województwa przyjęto 298 policjantów i policjantek.

WASZE KOMENTARZE
[1]
A ilu policjantów brakuje, bo patroli to nie widać
a ja bym strasznie chcial wiedziec dlaczego policja wylapuje pieszych przy Polwiejskiej codziennie co przechodza na czerwonym, a dlaczego wymuszanje przez kierowcow pierwszenstwa wobec pieszych na zielonym - pozostaje calkowicie bezkarne? troche to nielogiczne i niesprawiedliwe.
Ale studenckiego bydła na Batorego 80-82, trzeba po 22 pilnować. Więcej nocnych patroli !!!!!!!!!
Dobra zmiana działa.
Ręka Błaszczaka!!!! Rozpiź.dziaj wszędzie ale w statystykach słupki coraz mniejsze. Dobra zminan
u nas spada ... a w Niemczech Francji. Holandii itd rośnie
~Autor: u nas spada ... a w Niemczech Francji. Holandii itd rośnie...
a wydają duzo duzo duzo wiecej na działania Policji
~Autor: u nas spada ... a w Niemczech Francji. Holandii itd rośnie...
Oto do czego prowadzi multi kulti i wyrzeczenie się chrześcijaństwa. Lewactwo ma na rękach krew swoich obywateli, to tacy sami terroryści jak islamiści.
Już niedługo wypadków samochodowych w Poznaniu wogule nie będzie bo będą jeździły same rowery haha
mniej przestepczosci w wlkp bo wszystkich powineli w 2016
~Autor: Już niedługo wypadków samochodowych w Poznaniu wogule nie będzie bo będą jeździły same rowery haha...
Spokojnie, już od 2019 zacznie się sprzątanie PO Jacku a ulice z powrotem będą ulicami, nie czerwonymi ścieżkami po których zimą i tak nikt nie jeździ.
~espe: Spokojnie, już od 2019 zacznie się sprzątanie PO Jacku a ulice z powrotem będą ulicami, nie czerwonymi ścieżkami po których zimą i tak nikt nie jeździ...
Spokojnie to tylko awaria w twoim mózgu jestec cienki jak kondon
Panów Policjantów zapraszamy na Smochowice do mekki złodzieji samochodów - patroli nie widać choć tylu ważnych ludzi tu mieszka.
Statystyki zakłamane. Mniej przestępstw bo mniej zgłoszeń na co zgłaszać jak i tak umorzą śledztwo. Umorzone śledztwa do statystyk s
RealistA: Statystyki zakłamane. Mniej przestępstw bo mniej zgłoszeń na co zgłaszać jak i tak umorzą śledztwo. Umorzone śledztwa do statystyk się nie zaliczają. Brak sprawcy brak postawionych zarzutów a co za tym idzie sprawy nie było. Czy zauważyliście że w STATYSTYKACH nie ma podanych liczby umorzonych przestępstw?
~: RealistA: Statystyki zakłamane. Mniej przestępstw bo mniej zgłoszeń na co zgłaszać jak i tak umorzą śledztwo. Umorzone śledztwa do statystyk się nie z...
Taka sytuacja to nie nowość w 2017 roku. Mi kilkakrotnie policja umorzyła sprawę po zgłoszeniu kradzieży. Ciekawe czy przed tą decyzją ruszyli się choć z komisariatu. Kto to sprawdzi ...
oczywiście statystyki się zgadzają a to,ze szukają min na epoznan sprawców czy świadków to już nikt nie napisze
: On chyba tego nie wie, ale każde pojawienie się na tym portalu tego ponurego typa i watykańskiego agenta, zwalczającego ludzkie odruchy dobroci wzajemnej wspomaga WOŚP. Każde pojawienie się espe i jego wypociny powodują lawinę negatywnych opinii. Powstała znakomita inicjatywa wspaniałej kobiety o nicku "Wdowi Grosz", która z nędznej emerytury dorzuci 10 groszy do puszki za normalny odruch ludzi dobrej woli w postaci dłoni obróconej kciukiem w dół. To niesamowity pomysł. Pokażmy draniowi espe, że i on może zrobić pluciem swoim jadem coś dobrego dla innych. Gramy, gramy i będziemy grać w WOŚP. Kochani zapraszam na aukcje Allegro WOŚP, jak co roku zebrałem i wystawiłem mnóstwo ciekawych przedmiotów. Licytujcie i sami wystawiajcie co macie coś przydatnego dla innych, a jednocześnie wspomagamy tę piękną akcję.
Wyrzeknij się szatana- głównego sprawcę grzechu!!!
~hfhjg&%&": Wyrzeknij się szatana- głównego sprawcę grzechu!!!...
Wyrzekam się matacza muchomora z Torunia, wyrzekam się KK i ISIS sprawcą wszelkiego zła na tej ziemi. Amen
Kradzież 480 zł stanowiła w 2016 r. przestępstwo, a w 2017 r. jest już tylko wykroczeniem. Na tej prostej zasadzie widać jak spada nam liczba kradzieży. Ludziom szkoda czasu na włóczenie się po sądach i komisariatach, gdyż wiedzą, że sprawa tak zostanie umorzona. Ot cały sukces Policji..
Co oznacza słowo w tytule "posumowała" ?
espe: Taka sytuacja to nie nowość w 2017 roku. Mi kilkakrotnie policja umorzyła sprawę po zgłoszeniu kradzieży. Ciekawe czy przed tą decyzją ruszyli się ch...
Ukradli Ci rozum, więc umorzyli, pisowska szumowino... :-) :-) :-) Ty lepiej szukaj puszki WOŚP i wrzucaj dla dobra dzieciaków (!!!!!!!).
a ten łysy to nowy komendant
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.