Pogoda jutro Pogoda Poznań
0-6
Taksówkarze zamówili Ubera, a po kursie poprosili o paragon. Wezwano policję
KaT | aktualizacja: Czwartek, 6 2017 roku, godzina 15: 1

We wtorek członkowie Stowarzyszenia Zawodowego Poznańskich Taksówkarzy zamówili dwa przejazdy Uberem. Po wykonanym kursie zażądali paragonu, a gdy go nie otrzymali wezwali policję.

Historię opisali na Facebooku członkowie SZPT. - 13 czerwca w godzinach wieczornych, członkowie SZPT zamówili dwa przejazdy w aplikacji UBER. Po wykonanym kursie, w związku z nieotrzymaniem paragonu z kasy fiskalnej, postanowiono zaangażować do współpracy poznańską drogówkę - wyjaśniają.

- Pierwszy z kontrolowanych kierowców grzecznie poddał się czynnościom sprawdzającym. Drugi natomiast (kierujący Oplem Astrą) był z lekka zaskoczony zaistniałą sytuacją i stwierdził, że najlepszą obroną jest atak, więc bujaneczki nie było końca. W jego przypadku skończyło się na odebraniu dowodu rejestracyjnego ze względu na niewłaściwy stan techniczny auta (pęknięta szyba czołowa) - przyznają.

Na miejscu pojawili się także inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu. - W wyniku czynności stwierdzono brak jakichkolwiek dokumentów niezbędnych do zarobkowego przewozu osób oraz brak kas rejestrujących w obu pojazdach. Kierowca Skody otrzymał wsparcie „partnera”, szybkie spisywanie umów, lecz mimo to wyszedł z kwitem na 10 tysięcy zł. Nie inaczej postąpiono z kierowcą Astry - kończą członkowie SZPT pytając „gdzie ta czystość, bo na samych felgach, to nie jest jednodniowy brud”.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu taksówkarze z największych polskich miast protestowali przeciwko „szeroko rozumianym nielegalnym przewoźnikom oraz szarej strefie taxi”. W Poznaniu kilkaset taksówek zablokowało al. Niepodległości.

WASZE KOMENTARZE
Złotówy to rak tego miasta!
Widać przepychanek uber - taxi ciąg dalszy. Uderzenie w dwóch kierowców ubera nie zmieni nastawienia ludzi, zawsze będą brali to co tańsze, czy jakościowo lepsze? Nie wiem, nie korzystałem nigdy z ubera, natomiast ostatnią podróż taksówką wspominam źle - uszkodzona klamka, że nie mogłem samodzielnie wysiąść z pojazdu, brudne fotele i smród papierosów. Czego Panowie taksówkarze oczekujecie? Część z was dba o auta i klienta, a część ma wylane i robią wam potem renomę, że taxi to najgorsze co może być.
złotówy kapusie nic nowego
Mafia taksówkowa działa
Więc jeżeli mam zapłacić 40zł za 5km podróż brudnym autem w niemiłej atmosferze, to już wolę się przemęczyć w przegrzanym latem kanciaku (tramwaj), albo nawet zaryzykować ubera.
Brawo panowie. Niech sobie jeżdżą Ubery w Poznaniu ale na takich samych zasadach jak taxi bo jeśli ma być konkurencja to zdrowa a nie lewe kursy bez paragonu,czy rejestracji.
Przecież to nic nie da. Jednak świadomość taksówkarzy jest głęboko w starym systemie...
Ludzie przecież mamy wolny rynek!!! Taksówkarzom chyba przypominają się lata gdy się stało na postoju a oni z łaska podjeżdżali i proponowali że mogą kogoś zabrać, bo jada do domu.Czasy się zmieniają i konkurencja być powinna. Klient nasz pan.Zawsze możecie się przenieść do Ubera. Droga wolna.
Niech złotówy walną sie w głowe. Od kiedy jest Uber nie zamierzam korzystac z tych korporacyjnych świn. Wytykają cudze błędy a swoich nie widzą. Ile złmow jezdzi po ulicach i to jeszcze z korporacji? w uberze nie mozesz miec auta starszego niz chy a 10 lat, a tutaj jeszcze polonezami byscie wozili ktore robia zaslone dymna za soba. Jadac uberem wiem ktoredy jechalem bo widze trase na aplikacji i nie ma mowy i tym ze przewiezie mnie przez pol miasta jezeli jestem obcy. Odwalcie sie od Ubera. Za przejazd taxowka z domu do centrum w godzinach wieczornych płacę 50 zł. Uberem 30 zł. Prawie dwa razy taniej.
~pozdrawiam: Więc jeżeli mam zapłacić 40zł za 5km podróż brudnym autem w niemiłej atmosferze, to już wolę się przemęczyć w przegrzanym latem kanciaku (tramwaj), al...
Chyba trochę wszyscy przesadzacie z tym brudem i syfem....Owszem złotówy to nic dobrego, ale jak słyszę non stop o uberze to już rzygam....
Jeb... złotów, zakala nie tylko naszego miasta
~Dziadzio: Ludzie przecież mamy wolny rynek!!! Taksówkarzom chyba przypominają się lata gdy się stało na postoju a oni z łaska podjeżdżali i proponowali że mogą ...
Kasę fiskalną powinien chyba mieć każdy kto prowadzi działalność gospodarczą czy się mylę?
~LEBERA: złotówy kapusie nic nowego...
No tak a ich ktoś sprawdza , przecież to taka banda że ho , kolejny przykład klasy robotniczej i zarobek dla legalnej mafi złodzieji z pensjami .
Złotówom się w główkach przewraca, niestety jest coś takiego jak wolny rynek a skoro mam wybór to zawsze wybiorę Ubera a nie złotówy
Madeline: Chyba trochę wszyscy przesadzacie z tym brudem i syfem....Owszem złotówy to nic dobrego, ale jak słyszę non stop o uberze to już rzygam.......
Nie jechałem nigdy uberem, taksówek unikam jak ognia - wolę jechać mpk, albo jechać własnym samochodem i np. nie spożywać alkoholu na imprezie . Pragnę zwrócić tylko uwagę na fakt, że patrząc na stan taksówek na postojach, można śmiało stwierdzić ze połowa taksówkarzy nie dba o auta, a oczekują kokosów z tytułu przewozu ludzi.
A czy złotówy zawsze dają paragon? nie. więc o **** im chodzi.
~Artur: Jeb... złotów, zakala nie tylko naszego miasta ...
To nie tylko ci w każdej dziedzinie ta emerytowana klasa robotnicza przeszkadza normalnie żyć , złodzieje na legalnych posadach robią sobie w biały dzien jaja z klasy robotniczej a ta jest k***a tak ciemna i baranowata że nawet nic nie rozumie.
Oj...taryfiarze w kontrataku -koleś zgarnął 10 tysięcy do zapłaty -niedobrze -niestety takie sytuacje skutecznie odepchną ubera w szarą strefę -nie dobrze...ale w konspiracji można dużo zdziałać -wystarczy, ze na wejściu do pojazdu przewożony zgłosi, iż niechce paragonu
Na szkolnej ostatnio spuscili gosciowi powietrze z kol za to tylko ze stal na postoju i mial obce blachy a on nawet nie byl swiadom gdzie stoi. Tacy sa sprawiedliwi nasi taksowkarze...
Madeline: Kasę fiskalną powinien chyba mieć każdy kto prowadzi działalność gospodarczą czy się mylę? ...
Przy obrocie 20,000 rocznie raczej tak
~Autor: Nie jechałem nigdy uberem, taksówek unikam jak ognia - wolę jechać mpk, albo jechać własnym samochodem i np. nie spożywać alkoholu na imprezie . Pra...
Też nie jechałam i nie pojadę....Nie bronię taksówkarzy, bo wiem co to za element...Ale też nie generalizujmy...Jeżdżę też mpk, ale też widzę i ostatnio nawet się przyglądam taksókomw związku z tymi artykułami...Ale fakt jest taki, że jeżeli prowadzą działalność powinno ich obowiązywać takie samo prawo...I to nie ma nic wspólnego z czystością...W USA chyba uber dostał jakąś milionową karę?
~Dziadzio: Przy obrocie 20,000 rocznie raczej tak...
No chyba mają taki obrót..?
Madeline: Kasę fiskalną powinien chyba mieć każdy kto prowadzi działalność gospodarczą czy się mylę? ...
Nie każdy prostytutki nie maja handlarze narkotyków i tak dalej , ale za to karani powinni być ich szefowie bandyci legalnie zatrudnieni i dorabiający sie na ciemnej klasie robotniczej , która ma tyk zryte łby że stoi w lesie i publicznie pokazuje pipke , a d****e udają maczo i rozprowadzają towar , a prawdziwi złodzieje są na legalnych posadach.
~Autor: Brawo panowie. Niech sobie jeżdżą Ubery w Poznaniu ale na takich samych zasadach jak taxi bo jeśli ma być konkurencja to zdrowa a nie lewe kursy bez p...
Tak jakby taksówkarze byli tacy kryształowo uczciwi .. często kręcą równie duże wałki
10 baniek buhehe j***ć UBERA.
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.