Pogoda jutro Pogoda Poznań
0-6
Taksówkarze zablokowali al. Niedpodległości: gigantyczne korki w centrum Poznania!
KaT | aktualizacja: Poniedziałek, 6 2017 roku, godzina 05: 1

Zgodnie z zapowiedziami, o godzinie 11.00 rozpoczął się protest taksówkarzy przy Urzędzie Wojewódzkim. Taksówkarze blokują wszystkie pasy ruchu al. Niepodległości pomiędzy Świętym Marcinem i Libelta. Tworzą się tutaj ogromne korki.

Nawet około 300 taksówkarzy ma się pojawić przed Urzędem Wojewódzkim, by wyrazić swój sprzeciw wobec „szeroko rozumianym nielegalnym przewoźnikom oraz szarej strefie taxi”. Chodzi głównie o Ubera. Protest rozpoczął się o 11.00 i spowodował gigantyczne korki w centrum Poznania. Taksówkarze zajmują wszystkie pasy ruchu al. Niepodległości od Świętego Marcina do Libelta. Mają tu stać do godziny 13.00. Na miejscu jest policja - wszystko odbywa się legalnie. Al. Niepodległości stoi już od Królowej Jadwigi do Św. Marcina. Korek tworzy się też na Roosevelta, Kaponierze, Fredry, Libelta, Poznańskiej, Dąbrowskiego, placu Wolności, czy Matyi. Radzimy omijanie tej okolicy.

Nieoficjalnie wiadomo, że do taksówkarzy mają wyjść przedstawiciele wojewody. Więcej o proteście TUTAJ.
 

WASZE KOMENTARZE
Jeśli komuś nie pasuje być złotówą to niech jeździ Uberem lub zajmie się inną profesją. Proste. Złotówy narzekają jakie to są biedne, a na orżnięciu jednego klienta zarobią tyle ile wiele osób przez cały dzień.
Jeśli komuś nie pasuje być złotówą to niech jeździ Uberem lub zajmie się inną profesją. Proste. Złotówy narzekają jakie to są biedne, a na orżnięciu jednego klienta zarobią tyle ile wiele osób przez cały dzień.
Niech taksówkarze ściągną banery, wyrzucą kasy i zapiszą się do Ubera, skoro tam jest lepiej.
Mogę zrozumieć protest ale blokowanie miasta nie! Chamstwo i dzicz, słoma z butów.
tyPOwo POlskie! zamiast zaszkodzić biurwom to zwykłym ludziom najlepiej życie utrudniać! to jak z tym chodzeniem po pasach!
Kto im broni jeździć dla Ubera skoro tam kierowcy mają lepsze warunki?
MAMY WOLNY RYNEK PANOWIE Z TAXI !!!!!!!!!
ja bym zablokował jeszcze rondo rataje i rondo śródke oraz rondo starołeka!!!!!! A złotówy powinny jeździć nowymi autami jak w Niemczech i kosztowac tyle kursy co w Niemczech....a Uber jeździ za pół darmo stawki ...Debile!!!!
wybór należy do klienta ale konkurencyjny UBER niech działa na tych samych zasadach i wymogach to wtedy nikt nie będzie protestować i blokowac miasta .Brawo TAXI
nie żal mi tych cwaniaczków, złodziei i oszustów. Następny będzie protest cinkciarzy przeciwko kantorom, później protest producentów maglownic przeciwko producentom pralek automatycznych ...na końcu na ulice wyjdą doręczyciele mleka pod drzwi mieszkań.
Może najpierw Panowie Taksówkarze sami zacznijcie przestrzegać przepisów - i tych finansowych i tych dotyczących przepisów ruchu drogowego i tych pozostałych dotyczących np. prządku publicznego. To co - od jutra przestrzegacie ?
Ta,m jest zakaz zatrzymywania sie - wszystkim po mandacie!
raz jechałem taksówka, i na 100% kierowcą był LEWAK, brzmiał jak LEWAK a do tego skręcał w LEWO, znowu ten UBER to mi się już w ogóle z LEWAKAMI kojarzy, i teraz rozdarty jestem wewnętrznie, kto jest bardziej LEWAKIEM i kogo mam badziej nie lubić.
na pewno większy szacunek zyskali wśród innych użytkowników dróg
j***ne zlotowy... Zero poszanowania dla klienta bo był monopol, nagle jak pieniążki uciekają to wszyscy mili... A jednak nie. Nie mili. I w tym jest problem. Zero poszanowania dla klienta to codzienność wsród złotów, a oni się dziwią dlaczego ludzie wybierają nie tyle co tańszą usługę, ale taką, w której kierowca jest w stanie cię szanować i nie opie**olić przy pierwszej lepszej okazji..
A co na to KOD! Czy stanie w obronie taksówkarzy?
Serdecznie gratuluje taksówkarzom, na pewno protestem wiele zyskają. Od dziś zapewne lepiej będą traktowani przez innych uczestników ruchu, klientów też przybędzie - szacowany wzrost na poziomie 120%.
~drogowka: Ta,m jest zakaz zatrzymywania sie - wszystkim po mandacie!...
czytaj ze zrozumieniem PROTEST JEST LEGALNY
Chciałem właśnie zamówić taksówkę, niestety nie było żadnych do dyspozycji, więc chyba muszę jechać UBEREM. Za 5 minut podjedzie po mnie nie starsze niż 10 lat auto ze sprawdzonym kierowcą - wiem, bo mogę poczytać opinie o nim, wystawione przez innych klientów. Wiem tez ile zapłacę, no cóż, Panowie Taksówkarze, chyba własnie przekonaliście mnie do korzystania z aplikacji UBER.
Mandaty wszystkim za blokowanie ruchu i rozgonić towarzystwo!
Bieda aż piszczy u taryfiarzy. Zwłaszcza u tego, który wozi się tym srebrnym mietkiem z napisem "sfinansowano z programu 500+".
latami taksówkarze pracowali na to żeby być postrzegani jako cwaniaczki, oszuści - wiele razy oszukiwali klientów a teraz nagle obudzili się i protestują bo jest konkurencja. Gdyby pozwolić strajkować tylko tym co nie oszukali klienta to dzisiaj al. Niepodległości świeciłaby pustkami. Kręcenie liczników, zakładanie większych kół do homologacji a mniejszych na jazdę, zaklejanie ekranu tak aby pokazywał 1 strefę gdy faktycznie włączona była wyższa, wybieranie dłuższej trasy i wiele innych panowie pokrzywdzeni
a ja lubie jak podjezdza po mnie pan taryfiasz... zawsze pachnie w aucie petem oraz nie umytymi jajami , zawsze pogadamy jak to za komuny bylo lepiej i jak teraz kradną wszyscy do około , lubie w aucie w ktorym tapicerka sie klei z brudu słuszeć tylni wahacz , lubie bardzo kiedy z m1 na dworzec jade przez starołękę i zapłacę więcej ... Lubie bardzo ten tekst na koniec że dziś kasa się popsuła i paragonu nie ma ..... dlatego uwazam ze uber WON a taxi z panami bez higieny górą ... Brawo taki blokujcie ile wlezie dbajcie o to by przyzwyczajac klientow do miernoty
~ja: czytaj ze zrozumieniem PROTEST JEST LEGALNY ...
IDIOTO!! Łamanie przepisów jest zgodne z prawem?? TO BEZPRAWIE!! HOŁOTA!! Utrudnia życie normalnym pracującym ludziom!! Art. 19 Prawa o Ruchu Drogowym oraz 90 K. W.!! Gdzie do chole.y jest policja!!
Uberowcy niech płacą podatki
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.