Pogoda jutro Pogoda Poznań
1-2
BLOGI: JOBBALOON
28 sierpnia 2013
Sukces poznańskich studentów o tym jak podbić światowe rynki HR.
liczba odsłon: 798

W czasie gdy bezrobocie w Polsce jest coraz większe, a znalezienie pracy często graniczy z cudem. Na Polski rynek zostaje wprowadzone narzędzie, które ma podołać tym problemom. Podczas ankiet przeprowadzonych przez studentów 3 roku socjologii wynika iż głównym miejscem poszukiwania pracy przez Polaków wkraczających na rynek jest internet.
Internet jest gigantycznym źródłem informacji z zakresu wakatów gdyż za pomocą tego kanału najłatwiej dotrzeć do potencjalnych pracowników. Mimo iż w internecie znajdują się setki ofert pracy z każdej branży to znalezienie pracy przez osoby niedoświadczone często jest problematyczne pochłania bardzo dużo czasu. W trosce o wolny czas Polaków oraz chęć pomocy w znalezieniu pracy studenci stworzyli narzędzie, które miało za zadanie automatyzować pewne procesy aby poszukiwanie pracy było czystą przyjemnością. Projekt jaki kilka miesięcy temu ujrzał światło dzienne został nazwany JobBaloon, który stał się już na starcie największą Polską wyszukiwarką gromadzącą oferty pracy. W tej chwili portal gromadzi w swojej bazie ponad 500 tysięcy aktualnych ogłoszeń o pracę, a liczba ta z każdym dniem się powiększa. JobBaloon.com ma aspiracje podbić dzięki swoim usługom nie tylko Polski ale i Europejski rynek, w tej chwili witryna dostępna jest w takich krajach jak Szwajcaria, Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Francja czy Belgia. Do zasobów portalu dostęp mają również mieszkańcy Australii, Nowej Zelandii oraz Stanów Zjednoczonych. JobBaloon.com ma plany wejścia w najbliższych 6 miesiącach ekspansje do 38 kluczowych krajów, wiązać będzie się z tym rekrutacja zakrojona na szeroką skalę do biur nie tylko w Polsce. JobBaloon.com w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie tego typu usług stworzył narzędzie proste i intuicyjne. Nad funkcjonalnością i usability pracował sztab grafików oraz specjalistów od marketingu. Wraz z wkroczeniem na zagraniczne rynki portal JobBaloon.com planuje uruchomienie innowacyjnej aplikacji mobilnej, której zadaniem będzie ułatwienie nie tylko poszukiwanie pracy ale również pozyskiwanie wyspecjalizowanej kadry pracowniczej. Rozwiązanie zastosowane w aplikacji, które będzie dostępna na telefony z systemami Windows, Android i iOS, będą rewolucyjne nie tylko w Europie ale i na Świecie gdzie aplikacja tego typu jeszcze nie powstała. Dla osób poszukujących pracy został również uruchomiony mechanizm newslettera, który po zasubskrybowaniu umożliwia otrzymywanie regularnie informacji o najnowszych ofertach pracy z wybranych branży i lokalizacji. Twórcy portalu mają nadzieję, że dzięki powstałemu portalowi stopa  bezrobocia mniejszy się przynajmniej o kilka punktów procentowych co uznamy za duży sukces. Zapraszamy do śledzenia innych artykułów z pod znaku JobBaloon.com gdzie przedstawimy ciekawe dane z przeprowadzonych przez nas badań i ankiet.


Zachęcamy do śledzenia losów portalu pl.JobBaloon.com, a użytkowników i firmy do współpracy, na którą jesteśmy otwarci.


Co sądzicie o tym projekcie poznańskich informatyków?

WASZE KOMENTARZE
[1]
Ty na pewno piszesz o Poznaniu? Zobacz sobie to - http://www.gowork.pl/praca/poznan;l Przecież tak dużo pracy nie było od lat. A bezrobocie utrzymuje się na poziomie 2 proc. więc tak naprawdę o czym my na dobrą sprawę mówimy? Sytuacja wygląda naprawdę dobrze.
Ogłoszeń z Poznania pełno na https://szukampracy.pl
https://szukampracy.pl miało tak być :)
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.