blog background
 
poczytna: Poczytna
książki, hobby
metka_epoznan
Jak zwiększyć swoją motywacje ?
ok
1
not ok
1
liczba odsłon: 185

Czy wiesz, czym jest motywacja? Jest bodźcem, który sprawia, że mamy siłę, aby realizować wyznaczone przez siebie cele. Jest niezwykle potrzebna. Wiedzą o tym nasi pracodawcy, rodzice jak i nauczyciele. W dzisiejszym wpisie chciałabym opisać, w jaki sposób możesz skutecznie ją zwiększyć. Gotowy?Aby motywacja była nam potrzebna, musimy mieć wyznaczony w swoim życiu jakiś cel. Gdy już będzie to zrobione, powinniśmy robić go na czynniki pierwsze. Wtedy będziemy dokładnie widzieć, co musimy zrobić, aby udało nam się go zrealizować. Ułóż plan działania, który pozwoli uniknąć zamieszania i niepotrzebnej improwizacji. Dzięki niemu będziesz mógł realizować go krok po kroku i możesz być pewny, że o niczym nie zapomnisz, co może się zdarzyć w przypadku, gdy plan ten nie zostanie ułożony.


Wyobraź sobie, że cel, do którego dążysz został przez Ciebie osiągnięty. Zobacz, jaki jesteś szczęśliwy i spełniony! Piękne uczucie, prawda? Tego typu wizualizacje są niezwykle potrzebne. Dzięki nim porzucenie swojej dotychczasowej pracy nad celem, nie będzie proste, a jestem pewny, że zdarzą Ci się chwile zwątpienia i będziesz chciał zrezygnować z jego realizacji.


Myśl pozytywnie! Nie żartuję – bez pozytywnego nastawienia możesz zapomnieć o tym, że cel zostanie przez Ciebie zrealizowany. Już na samym początku będziesz doszukiwać się problemów, których nie ma, a chyba nie o to w tym wszystkim chodzi, prawda?

Gdy część planu zostanie przez Ciebie zrealizowana, powinieneś sprawić sobie małą przyjemność, nagrodzić się. Dzięki temu nie tylko poczujesz przedsmak całkowitej realizacji celu, ale także będziesz zmotywowany do dalszej pracy.


Motywacja jest ważna. Zawsze była i zawsze będzie. Warto wiedzieć, co robić, aby była większa, gdyż dzięki niej pracujemy lepiej i szybciej. Jeśli nie potrafisz samemu odpowiednio się zmotywować do działania, poproś o pomoc specjalistów. Poczytaj opinie o Mateuszu Grzesiaku, bądź jakimiś innym coach'u motywacyjnym i wybierz dla siebie najlepszego. Powodzenia !


WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: Tomasz Urbaniak