blog background
 
Karolin: Pracuj w Polsce
praca, Polska, praca za granicą
metka_epoznan
JAK POSZUKIWAĆ PRACY
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 41

To, jak szybko poszukujący pracy znajdzie pracę, zależy od wyszukiwania, a dokładniej od jego cech:

-celowość- wyszukiwanie w konkretnym obszarze, ze zrozumieniem, jakie ofery pracy są odpowiednie, na które nie powinieneś zwracać uwagi,

-systematyczne - nie wysyłanie 3 CV tygodniowo na oferty pracy przypadkowo przypadkowo wpadły mi w oczy ale regularna praca, poszukiwanie odpowiednich ofert pracy, z podniesieniem ich w self-made "rejestrze", z notami o wynikach wniosków, oceną skuteczności kampanii poszukiwawczej,

-wytrwałość - dozwolone i pożądane jest przypominanie o sobie, ważne jest, aby robić to kompetentnie, bez nadużywania,

-maksymalne pokrycie - wskazane jest poszukiwanie stron o zatrudnieniu, na portalach społecznościowych, proszenie znajomych / przyjaciół, śledzenie ofert pracy w konkretnych firmach - i nie jest to pełna lista źródeł, w których znajdują się oferty pracy.

Poszukiwanie od czasu do czasu, bez analizy wyników i błędów, przy minimalnym wysiłku nie przyniesie długo oczekiwanej pracy. Jeśli tak, to będzie to przypadek, szczęście, ale jak rozsądne jest poleganie na szczęściu w takiej poważnej sprawie jak zatrudnienie?

Gdzie szukać pracy w Polsce

Czego powinniśmy oczekiwać od portali pracy (plusy)?

1) Duży wybór ofert pracy

Tak więc, na portalu Trud.com znajduje się około 160 tysiąc ofert pracy W każdej branży istnieją tysięcy ofert, a także dla różnych rodzajów zatrudnienia, harmonogramów pracy, doświadczenia zawodowego i innych kryteriów.

2) Ciągle aktualizowana lista ofert pracy

Bardziej prawdopodobne jest znalezienie ofert świeżych, "gorących". Zapisz się do newslettera - i uzyskaj ogłoszenie o pracy w swojej specjalności w regionie jaki ciebie zainteresował

3) Możliwość opublikowania CV online

Jest to działanie jednorazowe, które przynosi rezultaty bez dalszego udziału kandydata. CV jest "zawieszane" na stronie, pracodawcy je przeglądają, odwołują, jeśli kwalifikacja specjalisty odpowiada wymaganemu. Spróbuj, Prześlij CV w Internecie - ocenić skuteczność tej metody jest możliwe tylko w praktyce.

4) Wygodne wyszukiwanie

Strony internetowe zatrudnienia pracują na podobnych zasadach: ustawić parametry (zawód, region, harmonogram), a otrzymasz listę ofert od pracodawców.

Czego można oczekiwać od agencji zatrudnienia i agencja pośrednictwa pracy (plusy)?

1) Dostęp do rzeczywistych, aktualnych ofert pracy

Jeśli pójdziesz na rozmowę kwalifikacyjną do agencji, wiesz, że istnieje potencjał zatrudnienia; nie spotkasz oszustów; nie powiedzą ci, że nie ma miejsca i nigdy nie było.

2) Indywidualne podejście

Poszukiwanie specjalisty lub pracy to "praca na kawałku", w przeciwieństwie do "masowej produkcji". Agencja rekrutacyjna zaprasza na rozmowę kwalifikacyjną tylko te osoby, które są odpowiednie na ofertę pracy, odpowiednio większe szanse, aby przejść dobór i zatrudnienia. Agencji pośrednictwa pracy szukają oferty pracy, koncentrując się na życzeniach specjalisty, odpowiednio, można znaleźć pracę, która spełnia oczekiwania.

Czego nie powinieneś się spodziewać od agencji zatrudnienia i agencji pośrednictwa pracy

1) Wynik nie jest gwarantowany.

W przypadku agencji rekrutacyjnej można długo czekać na odpowiednią pracę - agencje starannie dobierają kandydatów, tak ściśle, jak to tylko możliwe z wymaganiami pracodawcy, wybór jest trudny. Ponadto mogą nie być odpowiednie oferty pracy - dla klientów tej konkretnej agencji.

Agencji pośrednictwa pracy są bardziej przyjazne dla kandydatów, ale nie gwarantują dostępności odpowiednich ofert pracy.

2) Usługi są płatne

Kontaktując się z agencją pośrednictwa pracy, kandydat płaci za poszukiwanie pracy.

 

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
avatar
KAROLIN
pracujwPolsce.epoznan.pl
RSSsend_message
Lubię podróżować po Polsce, menedżer https://pl.trud.com/
POLECANE STRONY
https://pl.trud.com/
https://www.facebook.com/groups/p...
ARCHIWUM WPISÓW
JAK POSZUKIWAĆ PRACY (27 lut 2019)