blog background
 
ekodoradca: Ekologiczne rozwiązania
raport oddzialywan na srodowisko poznan, pozwolenie zintegrowane poznan
metka_epoznan
Kuchnia na poddaszu – jak ją urządzić?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 11
Wiele osób decyduje się na zamieszkanie na poddaszu. Urządzenie poddasza wymaga o wiele więcej kreatywności i pomysłowości niż w przypadku urządzania domu na parterze. Główną przeszkodą są skosy, na których nie da zamontować się mebli. Coraz więcej osób staje się miłośnikami skosów i sztucznych belek. Kuchnia to miejsce w domu, które ważne jest dla każdego. Jak ją urządzić, aby była ona przede wszystkim funkcjonalna?

Meble kuchenne Kruszwica – jakie meble na poddasze?

Warto wybrać takie meble na poddasze, aby były przede wszystkim wygodne. Kuchnia powinna być funkcjonalna. Na skosach nie jesteśmy w stanie zamontować wiszących szafek. Jednak pod skosem można zamontować blat roboczy. Wszystko zależy od tego jaka wysokość jest między podłogą a skosem. Szafki wiszące można zawiesić na innych, prostych ścianach. Kuchenka również nie powinna znajdować się obok blatu pod skosem, gdyż nie mamy możliwości zainstalowania okapu. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie mebli pod zabudowę na wymiar. Dzięki temu maksymalnie wykorzystamy powierzchnię użytkową kuchni. A jak wiedzą miłośnicy gotowania każde miejsce w kuchni jest potrzebne.Wyspa – czy warto ją montować w kuchni na poddaszu

W kuchniach coraz popularniejsze stają się wyspy kuchenne. Niestety w mieszkaniu na poddaszu nie zawsze się sprawdza. Wszystko zależy od wysokości mieszkania i od jego powierzchni. W dużej kuchni dobrze sprawdzą się wyspy, jednak należy pamiętać, że trzeba montować je na środku lub przy prostych ścianach.


Oświetlenie w kuchni – co będzie najlepszym wyborem?

Kuchnia powinna być dobrze oświetlona. Zlew bardzo często montuje się pod oknem. Jeśli mieszkamy na poddaszu to warto wybrać okna, które wpuszczają dużo promieni słonecznych. Kuchnia powinna być położona w miejscu, gdzie przez cały dzień nie świeci słońce. Dzięki temu pomieszczenie to nie będzie nagrzewało się.Wiele osób, które zamierzają urządzać swoje mieszkanie na poddaszu zdaje sobie sprawę z tego, że pomieszczenia te mogą znacznie szybciej i bardziej nagrzewać się. Dlatego warto wiedzieć, co zrobić, aby mieszkanie na poddaszu nie nagrzewało się tak bardzo. Wszystkie te informacje przedstawimy w naszym kolejnym artykule.


 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: jovanka