blog background
 
Społeczna Koalicja Prawo do Miasta: Masz prawo do miasta!
polityka, wybory, samorząd, społecznicy, prezydent, radni
metka_epoznan
Poprawimy dojazd na Strzeszyn
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 36

Przez przejazd kolejowy na Golęcinie prowadzi „droga życia” na Strzeszyn. Zamykany przejazd kolejowy blokuje na 10 minut i dłużej dojazd karetkom, straży pożarnej czy policji. Służby te nie mogą skorzystać z objazdu, ponieważ objazd torów nie istnieje.


Dodatkowo na Strzeszynie trwa intensywna rozbudowa osiedla. W ciągu 2-3 lat nastąpi podwojenie liczby mieszkańców. Zatem tysiące ludzi będzie odcięte od służb ratunkowych czy sensownej komunikacji z centrum miasta.

Nie ma dojazdu na Strzeszyn, który nie wiązałby by się z koniecznością pokonywania torów kolejowych!!!! I często zamykanych na przejeździe rogatek. W najbliższych latach zostanie uruchomiona kolej metropolitalna w kierunku Piły, co spowoduje zwielokrotnienie ruchu pociągów na wspomnianym przejeździe.

Dlatego proponujemy rozwiązanie problemu komunikacyjnego wykluczenia Strzeszyna.

Do połowy 2021 roku deklarujemy budowę wiaduktu na Golęcinie, który jest najłatwiejszym i najtańszym wiaduktem, wstępnie koszty zostały oszacowane na około 40 mln zł. Wiadukt w ulicy Lutyckiej, jest trudniejszy, bardziej skomplikowany, ale też niezbędny. Deklarujemy do końca 2022 roku realizację tej inwestycji, wstępne koszt to 80 mln w wariancie podstawowym. Oba wiadukty zostały włączone do programu PKP PLK usuwania kolizji linii kolejowych z drogami, łączna kwota dofinansowania to 17 mln.

Perspektywa inwestowania w transport balonowy się oddala, podczas konferencji symbolicznie przekuliśmy kilkanaście balonów.

Dominika Zenka-Podlaszewska z Rady Osiedla Strzeszyn,
Grażyna Dudzińska z Rady Osiedla Podolany,
Maciej Wudarski z PdM, zastępca prezydenta Poznania.

 

https://www.koalicjapdm.org/poprawimy-dojazd-na-strzeszyn/


WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
avatar
SPOŁECZNA KOALICJA PRAWO DO MIASTA
SpolecznaKoalicjaPrawodoMiasta.epoznan.pl
RSSsend_message
Społeczna Koalicja Prawo do Miasta: Najszerszy w historii poznańskich wyborów samorządowych ruch społeczny, zrzeszający poznanianki i poznaniaków z organizacji społecznych, rad osiedli oraz oddolnych inicjatyw mieszkańców.
POLECANE STRONY
http://koalicjapdm.org/
ARCHIWUM WPISÓW
Poprawimy dojazd na Strzeszyn (25 wrz 2018)
Program tramwajowy 2030+ (18 wrz 2018)
Kandydaci na radnych Poznania (17 wrz 2018)
Zdjęcie: Natalia Cofta