blog background
 
balonyzhelem24: Balony z helem Bydgoszcz
Balony z helem
metka_epoznan
Domy jednorodzinne parterowe - czy warto kupić?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 45

Co należy zrobić przed budową domu jednorodzinnego
Podczas budowania nowego domu, zastosowanie energooszczędnych funkcji zmniejszy rachunki, pozostawiając dodatkowe pieniądze na spłatę tego kredytu hipotecznego szybciej - plus jest też korzyść wynikająca z tego, że robisz wszystko dla środowiska!

Praca z klimatem i otaczającym środowiskiem poprzez zastosowanie pasywnych pomysłów na projekt nie tylko będzie tańsza w ogrzaniu i schłodzeniu, ale także sprawi, że Twój dom będzie bardziej komfortowy. Oto nasze najlepsze 13 porad:


1. Budowanie nowego domu z właściwą orientacją
Chcesz umieścić swój nowy dom, aby latem korzystać z chłodu i zimą wpuszczać go do domu. Idealnie, jeśli chcesz, aby twoje obszary mieszkalne były zwrócone na północ, z odpowiednim zacienianiem w lecie.

2. Cieniowanie
Zastanów się, okap, markizy okienne, pergole i sadzenia. Pionowe ściany ogrodowe cieniują i chłodzą dom latem. Zielone dachy mają również ten sam efekt izolacyjny.

3. Uszczelnianie domu
Wyciek powietrza może stanowić 15-25% zimowej utraty ciepła. Uszczelnij drzwi i okna oraz wszelkie inne szczeliny, w których może wystąpić przeciek powietrza.

4. Izolacja
Pomaga działać jako bariera, aby utrzymać ciepło w zimie i chłodzić latem. Zastanów się, czy możesz ulepszyć swoją izolację z poziomu standardowego oferowanego przez budowniczego podczas budowy nowego domu parterowego.

5. Masa termiczna
Zastanów się, jakich materiałów używasz w budowaniu domu. Materiały o wyższej gęstości (beton, cegły i płytki) magazynują ciepło, a gdy są używane skutecznie, mogą znacznie obniżyć rachunki za chłodzenie i ogrzewanie.

6. Szklenie
Nawet 40% ciepła w domu może zostać utracone, a do 85% ciepła można uzyskać przez okna. Zmniejsz liczbę i rozmiar okien na ścianach zachodniej i wschodniej i upewnij się, że największe okna są skierowane na północ. Dowiedz się, czy korzystasz z podwójnie oszklonych okien w niektórych częściach domu. Wewnętrzne osłony okien również zwiększają komfort cieplny.

7. Świetliki
Użyj świetlików lub okien typu "clerestory", aby zwiększyć naturalne oświetlenie w wewnętrznych przestrzeniach, zmniejszając potrzebę sztucznego oświetlenia w ciągu dnia. Rozważ umieszczenie, aby nie dopuścić do nadmiernego ciepła w domu w okresie letnim.

8. Wentylacja

Budowa nowego domu z dobrze rozmieszczonymi oknami i drzwiami, aby zmaksymalizować wentylację poprzeczną (mogą w tym pomóc także wentylatory sufitowe).

9. Układ domu
Unikaj planów domu z pustkami i poziomów mezzanine, ponieważ są one trudniejsze i droższe do ogrzewania. Szukaj pokoi, które można zamknąć.

10. Projektowanie wnętrz
Zastosowanie luster jako elementu wnętrza może zwiększyć naturalne światło w domu.

11. Oświetlenie
Użyj oświetlenia LED. Światło LED jest 4 do 5 razy bardziej wydajne niż typowy żarowy lub halogenowy odpowiednik.

12. Architektura krajobrazu
Utrzymuj rośliny odporne na suszę w ogrodzie, aby zmniejszyć zużycie wody, i rozważ dodanie do różnorodności biologicznej okolic, używając rodzimego sadzenia. Warto poświęcić trochę czasu i wysiłku na wybór projektu krajobrazu, ponieważ strategiczne sadzenie może zapewnić cień, ochronę przed wiatrem i prywatność.

13. Oszczędzanie wody
Zainstaluj zbiorniki wody deszczowej do toalety, pralki i podlewania ogrodu lub recyklingu szarych. Zainstaluj słoneczną ciepłą wodę i używaj oszczędzających wodę głowic prysznicowych i kurków.

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: jovanka