blog background
 
grun1410: nasza działalność
gospodarka, firma
metka_epoznan
Czy warto otworzyć konto firmowe?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 20

Osoby, które zakładają firmę bardzo często zadają sobie pytanie: czy jest sens założyć konto firmowe? Na pewno takie konto warto założyć, gdyż jego posiadanie przynosi wiele korzyści.

 

Dodatkowe profity

Banki przygotowują dla firm bardzo atrakcyjne oferty kont firmowych. W wielu bankach przedsiębiorca, który ma założone konto firmowe może łatwiej uzyskać kredyt inwestycyjny. W ofercie banków znajdują się także inne produkty, które dostępne są jedynie dla firm, które posiadają konto firmowe.

Oddzielenie transakcji prywatnych i firmowych

To kolejna korzyść, którą przynosi posiadanie konta firmowego. Jeżeli firma posiada konto firmowe nie ma możliwości, aby transakcje prywatne zostały pomylone z firmowymi. Ułatwia to pracę księgowej i zapewnia bezpieczeństwo prywatnym finansom. Do tego w razie kontroli z urzędu skarbowego, nie ma konieczności przedstawiania dokumentów dotyczących prywatnych płatności. Urzędnicy będą interesować się wyłącznie dokumentami dotyczącymi firmowych przelewów.

 

Oszczędność czasu i pieniędzy

Każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do dokonywanie płatności na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i urzędu skarbowego. Płatności te mogą być dokonywane z konta firmowego w postaci przelewu. Wielu początkujących przedsiębiorców rezygnuje z zakładania konta firmowego w obawie o wzrost kosztów związanych z prowadzeniem firmy. Obawy te nie do końca są uzasadnione. Opłaty ponoszone w związku z prowadzeniem konta firmowego mogą bowiem zostać wliczone w koszty prowadzenia firmy. Co więcej, aby je rozliczyć nie jest konieczna faktura VAT. Jedyny warunek to posiadanie wyciągu z konta, a w przypadku konta firmowego obsługiwanego przez Internet wystarczy tylko wydruk. Do tego od odsetek, które zostaną dopisane do konta firmowego nie ma konieczności płacenia tak zwanego podatku Belki.

Rozdzielenie prywatnych transakcji od firmowych, prostsza księgowość i kontrola ze strony urzędu skarbowego to zalety, które powinny skłonić każdego przedsiębiorcę do założenia konta firmowego.

Więcej na stronie https://www.bzwbk.pl/firmy/rachunki/rachunki.html

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: Sebastian Urbański