blog background
 
bloggowa: diet
dieta, motywacja, fit, lifestyle
metka_epoznan
Jakie zwierzę do mieszkania wybrać?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 31

Subiektywny tekst, który może pomóc w podjęciu decyzji dotyczącej posiadania pupila. Szczególnie duży problem pojawia się w kontekście małego mieszkania. Wybór zwierzęcia, które będzie sprawiało nam dużo radochy i jak najmniej problemów to nie lada wyzwanie.

Jednym z najpopularniejszych zwierzaków jest oczywiście kot. Lubi chadzać własnymi ścieżkami i nie wymaga większej opieki, poradzi sobie nawet, kiedy przez 8 godzin nie ma się nim kto zająć. Z drugiej strony młode koty we wszystkim widzą świetną zabawkę. Potrafią przegryźć kabel od drogich słuchawek i potłuc niejeden kubek.

Małymi rozrabiakami są również psy. Skłaniają do codziennego ruchu, zmuszają właściciela do ruchu niezależnie od pogody za oknem. W zależności od wybranej rasy, czasem konieczne jest również strzyżenie psów. Na szczęście obecnie dobór odpowiedniego psiego fryzjera nie jest trudny.

Rybki nie wymagają aż takiego zaangażowania, ale musi nam wystarczy jedynie ich obserwacja i towarzystwo. Nie są tak angażujące, niestety nie można się do nich przytulić tak jak do psa. Aby zapewnić im odpowiednie warunki należy wyposażyć się w duże akwarium i odpowiednie filtry wody.

Często spotykanym w polskich mieszkaniach zwierzęciem jest chomik. Niewielki i uroczy, potrafi zająć na długie godziny. Czasem chowa się w miejscach, do których dotarcie jest prawie niemożliwe. Sprawia jednak dużo radości tak dużym jak i małym.

Wybór odpowiedniego zwierzaka często ma zaskakujący finał. Kiedy rodzina udaje się do schroniska po psa, często wraca z kotem i zupełnie zmienia swoje plany.

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: jovanka