blog background
 
bloggowa: diet
dieta, motywacja, fit, lifestyle
metka_epoznan
Odśnieżanie dachów i korki, czyli co przyniesie nam zima
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 32

Zima nadchodzi wielkimi krokami. Już nie mogę doczekać się śniegu i zimnego powietrza. Jednak zima ma swoje plusy i minusy. Są rzeczy, które utrudniają nam radosne przeżywanie tej pory roku.


Jest przecież bardzo zimno. I ciemno. Brakuje Ci ochoty wychodzić z domu, mimo tego, że masz wiele spraw do załatwienia. Są jednak plusy takiej sytuacji. Długie wieczory sprzyjają rozmowom, dają czas na poczytanie ciekawych książek i popijanie słodkiego kakao. Zima to czas, który pozwala nam się wyciszyć i odpocząć od zgiełku, towarzyszącego nam w ciągu letnich miesięcy.


Kolejną kwestią jest śnieg. Cudowny dla dzieci, które uwielbiają przecież obrzucać się śnieżkami, jeździć na sankach i lepić bałwany. Jednak dorosłym nie kojarzy się już raczej tak dobrze. Myślimy raczej o tym, że należy zmienić opony. Myślimy o śliskich drogach, korkach i o tym, że zima znów zaskoczyła drogowców. Tramwaje nie jeżdżą, a żeby jechać autem trzeba wstać 10 minut wcześniej, rozgrzać silnik i odśnieżać podjazd.

Śnieg potrafi być również niebezpieczny. Nagromadzony na dachu może wywoływać negatywne skutki. W kontekście braku czasu może okazać się, że zaniedbujemy kwestię, jaką jest odśnieżanie dachu. Nie należy jednak tego lekceważyć.


Zima kojarzy się również z przeziębieniem i chorobami. Aby móc cieszyć się pięknem tej pory roku, należy zadbać o swoją odporność. Warto zadbać o odpowiednią suplementację, a ponad to zdrowo się odżywiać, dzięki odpowiedniej diecie i zapewnieniu sobie komfortu cieplnego jesteśmy w stanie zapobiegać ewentualnym chorobom.


 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: jovanka