Pogoda jutro Pogoda Poznań
164

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Tramwaj z pętli Wilczak do Garbar: złożono wniosek o decyzję środowiskową
sk | aktualizacja: Poniedziałek, 2 2019 roku, godzina 25: 1

Miasta cały czas pracuje nad przygotowaniem inwestycji związanej z budową drugiego etapu trasy tramwajowej na Naramowice.

Tramwaj z pętli Wilczak do Garbar: złożono wniosek o decyzję środowiskową
PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie złożyły wniosek w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy torowiska na odcinku od pętli Wilczak przez ul. Szelągowską do skrzyżowania ul. Estkowskiego i Małe Garbary.

W chwili obecnej wiadomo, że trasa ma zapewnić priorytet komunikacji publicznej. Zgodnie z planami torowisko przebiegnie pod wiaduktem kolejowym Poznań Garbary, gdzie pojawi się przystanek tramwajowo-autobusowy, pełniący rolę węzła przesiadkowego.

- Projektanci zaproponowali również rozwiązania  dotyczące  przebiegu trasy przez tzw. wąskie gardło – między ul. Grochowe Łąki a Estkowskiego i Małe Garbary, a także dotyczące przebudowy i optymalizacji skrzyżowania ul. Estkowskiego i Małe Garbary w sposób pozwalający ominąć i ocalić istniejący obecnie klin zieleni. Układ ten stworzy również możliwość wyprowadzenia w przyszłości trasy tramwajowej w kierunku placu Bernardyńskiego i ul. Królowej Jadwigi - informują PIM.   Dopiero po uzyskaniu odpowiedzi RDOŚ będzie można wstępnie oszacować koszty realizacji inwestycji i rozpocząć proces wnioskowania o środki unijne.