Pogoda jutro Pogoda Poznań
199

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Podpisano umowę na dostawę pięciu nowych pociągów dla Wielkopolski
BS | aktualizacja: Czwartek, 2 2019 roku, godzina 14: 1

W Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na dostawę pięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych, które przeznaczone będą do obsługi połączeń realizowanych przez Poznańską Kolei Metropolitalną.

Podpisano umowę na dostawę pięciu nowych pociągów dla Wielkopolski
BS

Przetarg na dostawę pięciu pociągów został rozstrzygnięty w listopadzie ubiegłego roku, ale zwycięskie konsorcjum PESA i ZNTK Mińsk Mazowiecki zwlekało z podpisaniem umowy.  Ostatecznie w czwartek w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na realizację zamówienia, którego wartość wynosi 127,45 mln zł brutto - Wielkopolska to dla Pesa ważny partner. Przypomnę, że to właśnie tutaj nasze Elfy 1 zaczęły wozić pasażerów regionalnych połączeń z regularną prędkością do 160 km/h. Elf2 oznaczają dla mieszkańców regionu jeszcze wyższy standard i bezpieczeństwo podróży, jestem przekonany, że będą cieszyć się tak samo dobrą opinią jak wcześniej zamawiane pojazdy – powiedział Krzysztof Sędzikowski, prezes Pesy Bydgoszcz, którego słowa cytuje Rynek Kolejowy.

Nowe pojazdy mają być dostarczone w okresie od czerwca do grudnia 2020 roku. Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji i zamówić dodatkowe dwa składy.

W ostatnim czasie bydgoski producent miał sporo problemów z realizacją wygranych przetargów. Jakiś czas temu informowaliśmy, że PESA zrezygnowała z dostawy czterech spalinowych zespołów trakcyjnych PESA Link, a wciąż opóźniona jest też realizacja zamówienia na dziesięć pojazdów Elf2, które zostały zamówione w 2017 roku.