Pogoda jutro Pogoda Poznań
164

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Strażnicy Miejscy w 2018 roku odebrali ponad 66 tys. zgłoszeń. Najwięcej dotyczyło nieprawidłowego parkowania
j | aktualizacja: Niedziela, 2 2019 roku, godzina 10: 1

Codziennie dyżurni odbierają od mieszkańców około 200 telefonów.

Strażnicy Miejscy w 2018 roku odebrali ponad 66 tys. zgłoszeń. Najwięcej dotyczyło nieprawidłowego parkowania
Straż Miejska

Samochody parkujące w miejscach zabronionych, wraki zajmujące miejsca postojowe, śmieci wyrzucone w lesie, pijani zakłócający spokój i porządek, zwierzęta potrzebujące pomocy oraz dym z komina – to najczęściej powtarzające się zgłoszenia mieszkańców przekazane dyżurnym straży miejskiej w 2018 roku.

W minionym roku przyjęto do realizacji 66 300 zgłoszeń. Najwięcej, bo aż 36 422 zgłoszenia dotyczyły uciążliwości, jakie stwarzają nieprawidłowo zaparkowane samochody. Zgłoszenia te znalazły odzwierciedlenie w blisko 45 tys. interwencji zrealizowanych przez strażników. Liczba pozostałych kategorii zgłoszeń kształtuje się na poziomie od 5 839 (czystość i porządek) do 3 309 (spalanie odpadów) – relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Podobna tendencja utrzymuje się również na początku roku. Jak dodaje rzecznik dyżurni codziennie przyjmują około 200 zgłoszeń – najczęściej przez telefon. Biorąc pod uwagę spore obciążenie tego kanału warto jednak częściej korzystać z formularza zgłoszeniowego, jaki jest dostępny na naszej stronie internetowej – dodaje Piwecki.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.