Pogoda jutro Pogoda Poznań
173

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Grupa Stonewall nie będzie domagać się od MPK odszkodowania za zdjęcie tęczowych flag jeśli pracownicy spółki wezmą udział w szkoleniu antydyskryminacyjnym
j | aktualizacja: Piątek, 8 2018 roku, godzina 24: 1

Grupa Stonewall w oficjalnym piśmie do MPK proponuje przeprowadzenie warsztatów równościowych dla pracowników spółki. W przeciwnym wypadku stowarzyszenie będzie się domagało odszkodowania za przedwczesne zdjęcie ze 180 poznańskich tramwajów tęczowych flag.

Grupa Stonewall  nie będzie domagać się od MPK odszkodowania za zdjęcie tęczowych flag jeśli pracownicy spółki wezmą udział w szkoleniu  antydyskryminacyjnym
Lusia

Tęczowe flagi na poznańskich tramwajach pojawiły się dzień przed piętnastym Marszem Równości. Grupa Stonewall zamówiła tę usługę na dwa dni, piątek i sobotę. W piątek wieczorem MPK postanowiło zdjąć flagi, powołując się na protesty ze strony pasażerów. Tęczowe chorągiewki które pojawiły się dzisiaj na poznańskich tramwajach wywołały wiele kontrowersji i burzliwych emocji. Przeważały wśród nich głosy negatywne – mogliśmy przeczytać w oświadczeniu MPK. Te krytyczne opinie docierały do nas ze strony pasażerów, których zdanie najbardziej dla nas się liczy, bo komunikacja jest dla ludzi i jesteśmy szeroko otwarci na ich potrzeby i oceny – dodało MPK.

Grupa Stonewall zapowiada, że może domagać się odszkodowania za przedwczesne zdjęcie ze 180 poznańskich tramwajów tęczowych flag, ale członkowie stowarzyszenia mają też inny pomysł. MPK nie wywiązała się z zawartej między nami umowy. Ponieśliśmy z tej przyczyny konkretne straty i mamy prawo domagać się odszkodowania. Proponujemy jednak polubowne rozwiązanie sprawy i zorganizowanie szkolenia antydyskryminacyjnego dla pracowników - mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

Grupa Stonewall uruchomiła również specjalną stronę, na której można wesprzeć organizację warsztatów poprzez zakup chorągiewek.

Po aferze z flagami otrzymaliśmy mnóstwo wiadomości od osób, które czuły się zawiedzione takim obrotem spraw. Teraz każdy może symbolicznie przywrócić tęczowy blask poznańskim tramwajom - komentuje Mateusz Sulwiński.

MPK na razie potwierdza jedynie, że otrzymała takie pismo i się z nim zapoznaje.